Vatandaşın “Öğretmen yok” talebine, Binali Yıldırım “silah zoruyla mı getirelim”

AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın memleketi Erzincan’ın Refahiye ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaret sırasında vatandaşlar, “Öğretmen yok” dedi. Yıldırım’ın “silah zoruyla mı getirelim” cevabı dikkat çekti.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçiminde hezimete uğrayan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, memleketi Erzincan’da gerçekleştirdiği ziyarette koruma konvoyu dikkat çekmişti. Gösterişli bir ziyarette bulunan Yıldırım, Refahiye ilçesindeki ziyarette vatandaşların taleplerini dinledi.

Sosyal medya yayınlanan bir video da bir vatandaş okulda öğretmen eksiği olduğunu ve ilçeye Türkçe ve Matematik öğretmeni atanmasını istedi. Binali Yıldırım ise buna yanıt olarak, “Gelmiyorlar efendim, silah zoru ile getirebilir misin? Orada 100-150 öğrenci olacak, lojman yapılacak… Bunlar yapılınca olur. Sen istemesen de gelirler. Zorlama yapılan işin devamlılığı olmaz. Bugün bir şekilde baskıyla getirirsin öğretmen ama bir ay sonra işe gelmez” dedi.


“ÖĞRETMEN YOK” DEDİKLERİ İLDE 100’DEN FAZLA EĞİTİMCİ İHRAÇ EDİLMİŞ

Yıldırım “Gelmiyorlar” sözü sosyal medyada tartışma konusu oldu. Atama bekleyen öğretmenler ve KHK ile ihraç edilen öğretmenler Yıldırım’ın bu cevabına tepki gösterdi. 15 Temmuz’dan sonra Erzincan’da yerel bir gazete yayınlanan listeye göre il genelinde toplam 100’ün üzerinde öğretmen Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilmiş.

 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ