Vakalar yüzde 100 arttı, Bakan Koca seferberlik ilan etti

Hatay, Antalya, Trabzon ve Diyarbakır il sağlık müdürleriyle görüşen Bakan Koca, vaka sayılarında artış olduğunu belirterek seferberlik ilan etti.


Hatay, Antalya, Trabzon ve Diyarbakır il sağlık müdürleriyle online toplantı yapan Bakan Koca, vaka artışının yüzde 100 olduğunu belirterek, seferberlik ilan etti.

Türkiye 3 Aralık’ta 32 bin 381 yeni vaka açıkladı. Türkiye bu sayı ile dünyada en çok yeni vaka açıklayan 2. ülke oldu; Avrupa’da ise zirvedeki yerini korudu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay ve Antalya’da vaka artışının yüzde 100 olduğunu açıkladı. Hatay, Antalya, Trabzon ve Diyarbakır il sağlık müdürleriyle görüşen Koca, bu kentlerdeki koronavirüs (Covid-19) vaka sayılarında artış olduğunu bildirdi. Bakan Koca, sağlık müdürleriyle yaptığı görüşmeyi Twitter hesabından aktararak, şunları paylaştı:

 
“Hatay, Antalya, Trabzon ve Diyarbakır il Sağlık Müdürleriyle ayrı ayrı yaptığımız online toplantılarda, bu illerin durumlarını değerlendirdik. Yüksek risk devam ediyor. Son bir haftada Hatay’da vaka artışı yüzde 100, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 70, Antalya‘da vaka artışı yüzde 100, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 71, Trabzon’da da vaka artışı yüzde 50, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 75, Diyarbakır’da da sabit artış var; yoğun bakım doluluk oranı yüzde 70.”

Koca, “Bütün kurumlarımızla seferberlik zamanı. Sağlık çalışanlarının üzerindeki yükü azaltalım. Mücadele güç birliği ile kazanılır” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ