Ukrayna Savaşı'nı anlık takip eden KHK'lı diplomatların kurduğu instituDE 2 yaşında

Yurtdışında yaşayan KHK'lı diplomatların kurduğu instituDE iki yaşında. Türkiye'deki insan hakları ihllalerini iç ve dış kamuoyuna duyurmaya çalışan kuruluş, Rusya-Ukrayna Savaşı'nı da an be an takipçilerine aktarmayı sürdürüyor.

83. gününe girilen Rusya-Ukrayna savaşı tüm dünyada yakından takip ediliyor. Coğrafi yakınlığı ve iki ülkeyle de yürüttüğü yakın ilişkiler düşünüldüğünde kuşkusuz savaşın en çok ilgilendirdiği ülkelerden biri Türkiye.

Devam eden savaş ayrıca Batı'yı da güçlü şekilde etkiliyor. Bu nedenle gerek Türkiye gerek Avrupa ve Amerika'daki Türk kamuoyu savaşla ilgili gelişmeleri yakından izliyor. Bu noktada, gelişmelerin tek elden takip edilebileceği güvenilir kaynak ihtiyacı ortaya çıkıyor.


Diplomasi ve Ekonomi Enstitüsü (instituDE) bu konuda çok cazip bir hizmet sunuyor.

instituDE, savaşı takip etmek isteyenler için günün gelişmelerini özetleyip o günün akşamında Tweet serisiyle takipçilerine duyuruyor.

Gereksiz detaylara girilmeyen ama günün öne çıkan tüm gelişmelerini içeren Tweet serisiyle okuyucular iki dakika içerisinde savaşı takip etmiş oluyor.
 
instituDE 2 YAŞINDA

Meslektaşları Ankara Emniyeti'nde işkence gördüğünde işkencelerin durması için konuyu dünya gündemine taşıyan eski diplomatlar, ardından 2020 Mayıs ayında Diplomasi ve Ekonomi Enstitüsü'nü (instituDE) kurdu.

instituDE'un, ikinci yıldönümü vesilesiyle yayınladığı mesajda, aradan geçen iki yılda 200'den fazla yazılı ve görsel yayına imza attığı, Türkiye'deki insan hakları ihllalerini iç ve dış kamuoyuna duyurmaya çalıştıkları, İngilizce, Fransızca ve Almanca basında haberlere konu oldukları belirtildi.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ