Uğur Dündar dün geceyi böyle anlattı

Moderatörlük için Binali Yıldırım’ın ilk önerdiği isim olan Uğur Dündar tarihi canlı yayını sosyal medyadan yorumladı. Dündar, ‘İmamoğlu göz doldurdu, Binali Yıldırım şapkadan tavşan çıkaramadı, Küçükkaya tarafsız’ ifadelerini kullandı
Tarihi buluşma için adaylardan Binali Yıldırım’ın ilk önerdiği isim deneyimli gazeteci Uğur Dündar’dı. Dündar önce olumlu baksa da daha sonra bu teklifi reddetmişti. AKP ve CHP kurmaylarının temasları sonucu moderatörlük için İsmail Küçükkaya’da karar kılınmıştı. Dün gece İstanbul adayları Lütfi Kırdar’da Küçükkaya’nın sunumuyla canlı yayında karşı karşıya geldi ve kozlarını paylaştı.


Deneyimli gazeteci Uğur Dündar, canlı yayın için ilk değerlendirmesini sosyal medyadan yaptı. Adaylara tanınan 3’er dakikalık sürelerin kısa kaldığını söyleyen Dündar ‘Bu ABD de uygulanan şova dayalı bir format! Bize uygun değil’ dedi.

İMAMOĞLU GÖZ DOLDURDU, YILDIRIM TAVŞAN ÇIKARAMADI

Moderatör İsmail Küçükkaya ve taraflarla ilgili ‘İmamoğlu, enerjisi, yoksullukla mücadele vaadleri, ‘Neden başkan olmalıyım’ sorusuna verdiği cevapla göz doldurdu. Yıldırım şapkadan beklenen tavşanı çıkaramadı! Küçükkaya tarafsız. yorumları yapan Dündar ‘İmamoğlu anketlere göre ‘Büyük Buluşma’ya önde gelmişti, öyle bitirdi.’ diye konuştu.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA’YI TARAFSIZ BULDU

Formatın izleyicilere fazla heyecanlandırmadığını söyleyen Dündar, “Bu tartışma, İmamoğlu’nun da, Yıldırım’ın da önceden konsolide ettiği seçmeni etkilemez. Küçükkaya tarafsızdı. Son haftaya bu şekilde girilir.” dedi.

Canlı yayını Türkiye’deki siyasi atmosfer için olumlu bulduğunu belirten Dündar son olarak, “Dün geceki canlı yayın,17 yıl aradan sonra,adayların seçim öncesinde yaptıkları ilk tartışma olarak tarihe geçti. Acemiliklerle dolu olmasına ve seçmeni etkilemekten uzak görünmesine karşın -arkası gelirse-normalleşmeye katkı sağlayabilir. Ülkemizin en büyük ihtiyacı da budur.” dedi.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ