Türkiye, ‘İş çok, çalışan yok’ manşetiyle çıktı

İktidara yakınlığı ile bilinen Türkiye gazetesi, 'İş çok ancak çalışan yok' başlığını taşıyan manşet haberinde işverenlerin görüşlerine yer verdi.


Haberde, iş imkanının çok olduğu ancak bu işlerde çalışmak isteyenin bulunamadığı iddia edildi.Türkiye gazetesinin haberinde işverenlerin ’10 gençten 9’unun makinede çalışmak istemediği, emek yoğun işlerin yüzüne bakan olmadığı’ iddiası gündeme getirilirken, “Türkiye’de işsiz sayısı 3,9 milyon, işsizlik oranı ise yüzde 12. İş beğenmeyenler ve iş aramayanlarla birlikte oran 23,6’ya yükseliyor” dendi.

‘ÜRETİMDE AKSAMALAR YAŞANIYOR’  


Türkiye gazetesinin bugünkü manşetinde yer alan haberde, üretim ve imalat sektöründe eleman sıkıntısı yaşandığı ifade edildi. Söz konusu durumun işsizliği ‘körüklediği’ ifade edilen haberde, üretim kısmında da aksamalar yaşandığı belirtildi.

GERÇEK İŞSİZLİK YÜZDE 39 

TÜİK’in hesabına dahil etmediği göstergeleri de analizine dahil eden DİSK-AR, 2020 Haziran ayında gerçek işsiz sayısının 13 milyonu bulduğunu açıklamış, revize edilmiş geniş tanımlı işsizlik oranının yüzde 39 olduğunu açıklamıştı.

10 YILDA 18 BİN 772 KİŞİ İNTİHAR ETTİ 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın CHP’li Veli Ağbaba’nın soru önergesine verdiği yanıta göre, 1 Ocak 2010 ile 1 Ocak 2019 tarihleri arasında 18 bin 772 kişi yaşamına son verdi. İntihar edenlerin 1190’ı üniversite mezunu, 853’ü öğrenci. Ağbaba’nın önergesine yanıt 2 yıl sonra verildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ