TMSF'nin kayyımlarına özel af! Hukukî, malî ve cezaî sorumlulukları kaldırılmış

26 Mayıs'ta yürürlüğe giren 7407 Sayılı Kanuna dikkat çeken Profesör İzzet Özgenç, "Olağanüstü hal sürecinde el konulan şirketleri yönetmek üzere TMSF tarafından görevlendirilen kişilerin hukukî, malî ve cezaî sorumlulukları kaldırılmıştır" dedi.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaşım yapan gazeteci Metin Cihan, Canikli'nin Hazine ve Maliye Bakanı olduğu dönemde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulan Akın Çorap şirketinin başına danışmanını atadığını ileri sürmüştü.

Canikli'nin TMSF'nin el koyduğu başka şirketlere de atadığı yakınlarının aynı zamanda kendi şirketlerini de yönettiğini iddia eden Cihan, şirketlerin içinin boşaltıldığını da ileri sürmüştü.


Cihan'ın ardından geçmişte AKP'ye ceza kanunlarının hazırlanmasında öncülük eden, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da sık sık görüşlerine başvurmasıyla bilinen Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asli Üyesi Prof Dr İzzet Özgenç, 26 Mayıs’ta yürürlüğe giren bir kanuna dikkat çekti.

26 Mayıs 2022 tarihli 7407 Sayılı Kanuna dikkat çeken Özgenç, "Olağanüstü hal sürecinde el konulan şirketleri yönetmek üzere TMSF tarafından görevlendirilen kişilerin hukukî, malî ve cezaî sorumlulukları kaldırılmıştır. (Bkz. 26.5.2022 tarihli ve 7407 sayılı Kanun, m. 17). Türk Milletine "müjdeler" olsun!!!" paylaşımı yaptı.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ