‘TMSF’nin el koyduğu Boydak, Koza, Aydınlı’da yolsuzlukların baş sorumlusu Nurettin Canikli’dir’

TMSF eski yöneticisi ve Gelecek Partisi Yolsuzlukla Mücadele Komisyon Başkanı Abdullah Güzeldülger, TMSF’nin el koyduğu şirketlerde yapılan yolsuzlukların baş sorumlusunun dönemin Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli olduğunu söyledi.


Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) Tahsilat ve Finansman Dairesi Başkanlığı yaptıktan sonra geçmişte Boydak Holding’in yönetim kurulu başkanlığına atanan Abdullah Güzeldülger, TV 5’te katıldığı programda TMSF’de işlerin nasıl yürüdüğünü ve AKP’nin el koyduğu şirketlerde yaptığı yolsuzlukları anlattı.

TMSF eski yöneticisi ve Gelecek Partisi Yolsuzlukla Mücadele Komisyon Başkanı Abdullah Güzeldülger, TMSF’nin el koyduğu şirketlerde yapılan yolsuzlukların Boydak Holding ile sınırlı olmadığını belirterek,, ‘‘Bu Boydak’la da sınırlı değil. Aydınlı da Koza da diğer şirketlerde de birtakım yolsuzlukların yapıldığına dair bilgiler bana geliyordu. Dar bir çevrede yapılan bu yolsuzluğu engellemeye çalıştım. Kısmen başarılı oldum çünkü birtakım aksiyonlar oldu bunlarla ilgili.’’ dedi.


TMSF’de yapılan yolsuzlukları son dönemde çeşitli mecralarda anlattığını söyleyen Güzeldülger, ‘‘O dönemin Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin bu yolsuzluklarda birebir sorumluluğu vardır. Çünkü bu yolsuzluğun yapılabilmesi için şirketin yönetim kurulu başkanını by-pass eden bir imza sirküleri ihdas etmiştir. Nurettin Canikli yaptı bunu. Nurettin Canikli o dönemin yönetim kurulu başkanının yapılan yolsuzluklara imza atmayacağını bildiği için Muhittin Günal’ın da başında olduğu ekibin imza atabilmesi için Bakan olarak imza sirkülerine müdahale etti ve imza sirkülerini değiştirdi. Böylelikle yolsuzluklarla yapılabildi.’’ İfadelerini kullandı.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ