Tecavüzcü uzman çavuş tutuklandı!

Şırnak’ta 13 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz etmeye çalışırken çığlıkları duyan vatandaşlar tarafından yakalan uzman çavuş tutuklandı. Uzman çavuşun görevden uzaklaştırıldığı da bildirildi.


Şırnak’ta bulunan bir sitede dün akşam uzman çavuş A.A, 13 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz etmek istedi. Küçük çocuğun çığlıklarını duyan vatandaşlar olaya müdahale ederek şüpheliyi yakaladı. Yaşanan olay sonrasında şüphelinin yakalanma anına dair görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Şırnak Barosu, Şırnak’ta 13 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla görevden uzaklaştırılan ve gözaltına alınan failin tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna gönderildiğini duyurdu.

Olayla ilgili Şırnak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verilmişti: “A.A. isimli kamu görevlisinin aşırı derecede alkollü olduğu, çevreyi rahatsız edecek şekilde uygunsuz tavır ve hareketler sergilediği tespit edilmiş ve adı geçen şahıs gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gerekli adli tahkikat başlatılmış, ayrıca hakkında idari tahkikat başlatılan bahse konu şahıs, adli ve idari soruşturmaların selameti açısından görevinden uzaklaştırılmıştır.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ