TCDD’nin engellediği anne: 4 aydır tek bir sorumlu açıklama yapmadı

TCDD Genel Müdürü, Çorlu faciasında oğlunu kaybeden ve adalet mücadelesi veren Mısra Öz Sel'i Twitter'da engelledi. Adalet arayışını her türlü engellemelere rağmen süren Mısra Öz, 'susmayacağım' dedi.
Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018 tarihinde meydana gelen 24 kişinin hayatını kaybettiği tren faciasında, 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i ve eski eşini kaybeden Mısra Öz’ün adalet arayışı her türlü engellemelere rağmen sürüyor.


Sosyal medyada adalet talebini duyurmaya devam eden Mısra Öz Sel’i, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın sosyal paylaşım sitesi Twitter’da engelledi.

Olayı Twitter hesabından yayınladığı mesajla duyuran Mısra Öz Sel, TCDD Müdürü’ne, “Beni engellemek, yazdıklarımı görmemek bu faciayı örtmüyor, Gerçekler ortada! 25 kişi öldü! Oğlum öldü oğlum!” diye seslenen anne, “Neden rahatsız oldu acaba?” diye de sordu.

‘4 AYDIR BİR TEK SORUMLU AÇIKLAMA YAPMADI’

25 kişinin hayatını kaybettiği Çorlu’daki tren kazasında büyük ihmalleri olduğu tespit edilmesine rağmen hala görevini sürdüren TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’ın kendisini sosyal medyada engellemesini Artı Gerçek’e değerlendiren Mısra Öz Sel, 4 aydır bir tek yetkiliden açıklama dahi yapılmadığını belirtti:

“Ben ‘neden’ bu facia oldu diye sorarken şimdi sorduğum soru sonucunda ‘neden’ engellendiğimi de soruyorum. Bu facianın olduğu kurumun başındaki kişiye sormayacaksam benim muhatabım kim bu ülkede? Biz 25 canı kaybettiğimiz günden beri yaşayamıyoruz. Bir iki attığım mesaj mı rahatsız etti İsa Apaydın’ı? Oturduğu koltuğun mevkisini taşıyamayacaksa insin o koltuktan. 4 ay oldu facia yaşayalı. 4 aydır tek bir söz yok biz ailelere. Sorumlusu kim? TCDD Müdürü’nün vicdanı beni susturarak mı rahat edecek?”

‘SUSMAYACAĞIM, NE VARSA AÇIKÇA PAYLAŞACAĞIM’

TCDD’nin mağdurları görmezden gelme, yanıt vermeme ve en sonunda engellemesine karşın adalet arayışından vazgeçmeyeceğini belirten Sel, dava sürecinde yaşananları da açıkça paylaşacağını söyledi:

“Ben susmayacağım. Bugüne kadar bilirkişilerden de rapordan her ne gelişme varsa hep açıkça paylaştım. Bu dava sürecinde de doğrusu ve yanlışı ne varsa açıkça paylaşacağım. Herkes bilsin. Giden 25 can bizim ama aynı zamanda bu devletin, milletin vatandaşıydı.”

TCDD Müdürü İsa Apaydın’ın davranışı sosyal medya kullanıcılarını da tepkisini çekti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ