Suriye’den Erdoğan’a: Her nefes aldığında yalan söylüyor

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad, “Dünyada Türkiye sisteminden daha aptal bir sistem ve rejim yok.


Türkiye ne Soçi’ye ne de Moskova’da uzlaşılan Suriye–Türkiye güvenlik toplantısındaki maddelere uyuyor. Erdoğan her nefes aldığında yalan söylüyor” dedi.

Suriye Dışileri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad Lübnan’ın El-Mayadeen kanalında katıldığı bir programda konuştu. Faysal Mikdad, “Silahlı terörist gruplara ve Türkiye ve Amerika işgaline direnmek Suriye’nin egemenliği için bir haktır. Ordumuzun son kazanımları yeni bir askeri aşamaya girildiğini gösteriyor” dedi.


Konuşmasına devam eden Mikdad, “Suriye halkı, bugün yıllardır kapalı olan Halep – Şam kara yolunun açılışını kutluyor ve Rusya, İran, Hizbullah ve bu süreçte bizlere destek olan direniş eksenini unutmayacağını vurguluyor” ifadelerinde bulundu.

‘İSRAİL, SİLAHLI TERÖRİST GRUPLARI DESTEKLEDİ’ 

İsrail’in Suriye’ye yönelik saldırılarına da değinen Faysal Mikdad, “İsrail savaşın tüm detaylarının farkındaydı, Suriye çapında saldırıları planladı ve savaşın başından beri silahlı terörist grupları destekledi” dedi.
Amerika’nın Suriye topraklarındaki varlığı üzerine, Mikdad, ABD’lilerin Türkiye’yi petrol ve İsrail’deki çıkarlarını korumak için kullandığını, Türkiye’nin Suriye’nin düşmanı olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

‘ERDOĞAN’IN SURİYE’YE SAVAŞI BİRKAÇ GÜN İÇİNDE SONA ERECEK’ 

Mikdad, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Suriye’ye karşı savaşının birkaç gün içinde sona ereceğine inandığını belirterek, “Erdoğan yönetiminin Suriye devletinin herhangi bir zayıflamasının Türkiye’yi daha sonra etkileyeceğini düşünmesi gerektiğini” söyledi.

Faysal Mikdad, “Dünyada Türkiye sisteminden daha aptal bir sistem ve rejim yok. Türkiye ne Soçi’ye ne de Moskova’da uzlaşılan Suriye–Türkiye güvenlik toplantısındaki maddelere uyuyor. Erdoğan her nefes aldığında yalan söylüyor” dedi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ