Sümeyye Yılmaz: Biz bu senaryoyu görmüştük

Zorla kaybedilen eşi 9 ay sonra Emniyet’te ortaya çıkan Sümeyye Yılmaz, “Biz bu senaryoyu görmüştük” dedi ve son bilgileri paylaştı.


Tenkil Süreci’nde zorla kaybedilen 29 kişiden biri olan KHK’lı fizyoterapist Mustafa Yılmaz 9 ayın ardından Ankara Karapürçek Karakolu’nda ortaya çıktı. Mustafa Yılmaz’ın eşi Sümeyye Yılmaz eşinin avukat istemediğinin kendisine iletildiğini anlatarak, “Sevdiğiniz birinden 245 gün haber alamıyorsunuz ve birden ortaya çıkıyor. Hiçbir şekilde bir mantığa oturtamıyorum. Umudumuzu kaybetmek üzereyken ulaşabildik” dedi. Aynı dönem şüpheli bir şekilde kaybolan 4 kişi de Temmuz ayında TEM’de ortaya çıkmıştı.

Hizmet Hareketi’yle ilişkili olduğu iddiasıyla kamudan ihraç edilen Fizyoterapist Mustafa Yılmaz’a şubat ayından bu yana ulaşılamıyordu. Yılmaz gibi aylardır kayıp olan Salim Zeybek, Özgür Kaya, Erkan Irmak ve Yasin Ugan’ın Ankara Emniyet Müdürlüğü TEM şubesinde olduğu temmuz ayında ortaya çıkmıştı. Ancak Mustafa Yılmaz ve Gökhan Türkmen’in akıbeti hakkında bilgiye ulaşılamamıştı. Mustafa Yılmaz’ın eşi Sümeyye Yılmaz, bugün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, TEM şubesinden arandığını ve eşinin bulunduğunu duyurdu.


 
“EŞİNİZ AVUKAT İSTEMİYOR”

Evrensel Gazetesi’nden Derya Kaya’ya konuşan Sümeyye Yılmaz, saat: 02.07’de TEM şubesinden arandığını ve eşinin Karapürçek Karakolu’na teslim olduğunun kendisine iletildiğini söyledi. Yılmaz, “Eşimin 23.30’da Karapürçek Karakolu’na teslim olduğu, sonrasında arandığı için TEM’e teslim edildiği söylendi. ‘Eşiniz gayet iyi, sizin ve çocuğunuzun sağlıklı olduğunu görmesini istedi ama avukat istemiyor’ diye bildirdiler” dedi. Gün içerisinde savcı ile görüşmesinin ardından eşi ile gözetim altında görüştürüleceğinin kendisine söylendiğini anlatan Yılmaz, avukatlarının sabah saatlerinde emniyete gittiğini ancak eşinin avukatla görüşmediğini söyledi.


Mustafa Yılmaz 9 aydır bilinmeyen bir gözaltı merkezinde tutuluyordu ve 2 yaşındaki çocuğundan uzaktı.

“ARAMASI YOKTU, NİYE TESLİM OLUR BİLMİYORUM”

Yılmaz şöyle konuştu: “Benzer bir senaryoyu aynı dönemlerde kaybolan ve temmuz ayında emniyete teslim olduğu duyurulan 4 kişi içinde görmüştük. Eşim bunca zamanın ardından neden emniyete gidip teslim oluyor anlamadım. Kaybolduğu dönem arandığına dair bir bilgisi yoktu. Teslim olması bir soru işareti. Ne hissettiğimi bilmiyorum. Emniyette gözaltında olduğu söylenince inanamadım, ‘Bir sürü Mustafa Yılmaz var, kontrol edin’ dedim. Umudumuzu kaybetmek üzereyken ulaşabildik. Sakin kalmaya çalışıyorum ama sevdiğiniz birinden 245 gün haber alamıyorsunuz ve birden ortaya çıkıyor. Hiçbir şekilde bir mantığa oturtamıyorum. Bize ‘Algı oluşturuyorsunuz’ dediler ama kesinlikle böyle bir derdimiz yok. 2 buçuk yaşındaki kızımla aylardır eşimi arıyorum, her yere başşvurdum. Benim, çocuğumun, eşimin ailesinin çektiğini bir biz biliriz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ