Spor spikeri Ersin Düzen’e TRT’den 412 bin lira maaş

CHP’li Sertel, spiker Ersin Düzen’in TRT’den aldığı maaşı açıkladı.


CHP’li Sertel, spiker Ersin Düzen’in TRT’den aldığı maaşı açıkladı. Sertel, Düzen’in program başına 34 bin 370 lira aldığını belirterek, “Ersin Düzen, haftada iki kez yaptığı programı üçe çıkardı. Haftada 103 bin 100 TL fatura keserek parayı TRT’den tahsil etti. Bunu aylık olarak hesapladığınızda 412 bin 400 TL” dedi.

Fatih Altaylı TRT’de program yapan Ersin Düzen’in ayda 400 bin lira aldığını söylemişti. Ersin Düzen ise verdiği yanıtta bunun iftira olduğunu belirtmişti. CHP Milletvekili Atilla Sertel ise belgelerle Düzen’in aldığı aylık paranın 412 bin TL olduğunu açıkladı.


İSPATLA, EKRANLAR YÜZÜMÜ GÖRMEYECEK

Bloomberg kanalında yorum yapan Fatih Altaylı yaptığı konuşmada TRT’de program yapan Ersin Düzen’in 400 bin lira TRT’den, 100 bin lira da TFF’den maaş aldığını öne sürmüştü. Ersin Düzen de Fatih Altaylı’ya verdiği yanıtta “Fatih Altaylı benim için ayda TRT’den 400 bin TL, TFF’den 100 bin TL maaş alıyor diye iftira attı. Yeter artık! İspatla, bir daha ekranlar benim yüzümü görmeyecek. Eğer ispatlayamazsan sen ne yapacaksın?” demişti.

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel ise sosyal medya hesabından Ersin Düzen ile ilgili çok önemli belgeler paylaşarak, “Ersin Düzen’in Şirketi’nin TRT stüdyolarını ve kameramanlarını kullanarak ve yanına üç eski futbolcuyu alarak gerçekleştirdiği Stadyum programı için aldığı ücreti üç yıl önce TRT açıklamıştı. Hüseyin Ersin Düzen’in verilen listede program başına 34 bin 370 lira aldığı yazılı. Ersin Düzen, haftada iki kez yaptığı programı üçe çıkardı. Böylece haftada 103 bin 100 TL fatura keserek parayı dış yapım olarak TRT’den tahsil etti. Bunu aylık olarak hesapladığınızda 412 bin 400 TL rakam ortaya çıkıyor” dedi.

 ÜÇ YILDIR MAHKEMEYE VEREMEDİ

TRT’nin bize yaptığı açıklamayı kamuoyu ile paylaştığımda Ersin Düzen beni mahkemeye vereceğini söylemiş ve Twitter üzerinden tehdit etmişti. Üç yıldır mahkeme zaptını bekliyorum ama malum Türk Adaleti ağır çalışıyor(!) Hakim huzuruna çıksak gerçekler ortaya çıkacak. Ersin Düzen, bu paranın elbette hepsine el koymuyor. Yanında ki üç eski futbolcu, yeni yorumculara da dağıtıyor. Kimi duyuma göre, onlara ayda ortalama 30’şar bin, kimine göre 15’er bin lira verdiği söyleniyor. Bu rakamın onlar için çok az olduğu bir gerçek” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ