Soylu’dan harekât yorumu: Ölümden öte köy yok

Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulunan İçişleri Bakanı Soylu, "Terör örgütlerinin, küresel güç mücadelesinde araçsallaştırılmasına maalesef engel olamadık" diye konuştu.


İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya’da düzenlenen ‘Sahil Güvenlik Komutanlığı Karadeniz Ülkeleri Sınır Sahil Güvenlik Teşkilatları İş birliği Forumu Yıllık Liderler Toplantısı‘nda konuştu.

‘AVRUPA AYAĞA KALKTI…’


Konuşmasında Suriye’nin kuzeydoğusunda yürütülen Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin açıklamalarda bulunan Soylu, “Avrupa ayağa kalktı, diyor ki ‘Siz bir harekat yapıyorsunuz, burada sivilleri öldürüyorsunuz.’ Tek bir sivil göstersinler. Koskoca Avrupa, terör örgütünün rehberliğini kendisine yol tutmuş. Bu nasıl akılla izah edilebilir” dedi.

‘ÖLÜMDEN ÖTE KÖY YOK’

Soylu, “Ölümden öte köy yok. Yaşadığımız bu topraklarda özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı birisi bize hediye etmedi. Sizin ülkenizde de hediye edilmedi. Herkes mücadele ederek aldı. Gelecek nesillerimize, hemen yanımızda bir terör koridoru bırakamayız. Bize geçmiş nesillerimiz bir terör koridoru bırakmadı. 40 yıllık terörle mücadele ediyoruz” diye konuştu.

‘DÜNYAYI TERÖR KONUSUNDA UYARMAYA ÇALIŞTIK’

“Dünyayı özellikle terör konusunda her zaman uyarmaya çalıştık” diye konuşan Soylu, “Tecrübelerimizi paylaştık ancak ne yazık ki terör örgütlerinin, küresel güç mücadelesinde araçsallaştırılmasına maalesef engel olamadık. Muhataplarımızı bu tavırlarından vazgeçiremedik” ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ