Soylu, konuşmasına itiraz eden bir kişiyi gözaltına aldırdı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Saadet Partisi ile ilgili sözlerini eleştiren bir dinleyiciye, ilk önce hakaret etti ardından gözaltına aldırdı.
SOYLU, SAADET PARTİSİNİ HEDEF ALDI

Toplumu ayrıştıran ve kutuplaştıran bir dil ile siyaset yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, her geçen gün bir başka siyasetçiyi hedef alıyor ve PKK ile ortak hareket ettiği iddiasında bulunuyor.

İstanbul Üsküdar ilçesi Ünalan Mahallesi’nde AKP’nin seçim irtibat bürosu önünde konuşan Bakan Süleyman Soylu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in PKK ile sözleşme yaptıklarını iddia etti.


SAADET PARTİLİ SOYLU’NUN SÖZLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Saadet ve İyi Partilerini PKK ile ortak hareket etmekle suçlayan Süleyman Soylu’ya Ünalan Mahallesi’nde yaşayan Saadet Partisi Üsküdar Yönetim Kurulu Üyesi Yıldıray Çamlıca “Yalan söylüyorsun kim PKK’ya yardım ettiyse Allah belasını versin” diye bağırdı.

SOYLU, VATANDAŞI AZARLADI

Saadet Partili Çamlıca’nın tepkisine sinirlenen Soylu, “Ne söylüyorsun! 24 Haziran’da Saadet Partisi sattı bu milleti. Hadi oradan! Densiz, utanmadan bir de milletin huzuruna çıkıyorsunuz. PKK’yı meclise siz taşıdınız.” şeklinde cevap verdi. Soylu’nun verdiği karşılık karşısında AKP’lilerin alkışlaması dikkat çekti. Soylu’nun ifadelerini karşı çıkan Yıldıray Çamlıca, alanda bulunan polisler tarafından gözaltına alındı.
 

Gözaltına alınan Yıldıray Çamlıca, Üsküdar ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Süleyman Soylu’ya verdiği cevap nedeniyle gözaltına alınan Çamlıca hakkında CMK 147’den hakaret suçlamasıyla işlem yapıldı.

Çamlıca ifadesinde, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu dinlerken HDP ve PKK’ya yüklendikten sonra Saadet Partisi’nin de bu gruplarla işbirliği içerisinde olduğunu ve bizleri de PKK ve HDP ile bir tuttuğu için Saadet Partisi ilçe yönetiminde görevli olduğum için bu sözlere tepki gösterdim” dedi.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’DAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Süleyman Soylu’nun duyacağı bir şekilde “Biz PKK’lı değiliz ne kadar PKK’lı varsa Allah belasını versin” dediğini anlatan Yıldıray Çamlıca, “Eğer biz işbirliği yapıyorsak Allah bizim belamızı versin, ben Saadet Partiliyim PKK’lı değilim vatanımı seviyorum” dediğini vurguladı.

Bu sözlerinden sonra alanda kargaşa olduğunu ve polis tarafından karakola getirildiğini belirten Çamlıca, iddia edildiği gibi Bakan Soylu’ya “Yalancı şerefsizler” şeklinde seslenmediğini vurguladı.

İddia edilen suçlamaları kabul etmediğini belirten Çamlıca, “İçişleri Bakanı Soylu hakkında partime hakaret ettiğinden dolayı, şahsım ve partim adına şikâyetçiyim” dedi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ