Soru önergelerine link gönderen Berat Albayrak’a yeni önerge: Link yollama!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kendisine yöneltilen soru önergelerini internet sitesi linki yollayarak yanıtlaması muhalefet vekillerini bıktırdı. Mahmut Tanal, Albayrak link yollamasın diye link alışkanlığını konu edinen önerge hazırladı.


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın muhalefet milletvekillerinin soru önergelerini internet sitesi linki göndererek cevaplandırması sürekli eleştiriliyor. Bakan Albayrak’ın link gönderme alışkanlığı, önergeleri geçiştirilen, yönelttikleri soruların cevabını alamayan muhalefet milletvekillerini bezdirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Albayrak’ın bu sefer soru önergesinin yanıtı olarak kendisine internet sitesi adresi yollamasını engellemek için ilginç bir yönteme başvurdu. Tanal, Bakan Berat Albayrak’ın milletvekillerine link yollama alışkanlığını konu edinen bir soru önergesi hazırladı. Tanal önergesinde, Albayrak’a vekillerin soru önergelerini sadece link göndererek cevaplandırılmasının gerekçesini sordu.


Tanal, “Bundan sonraki süreçte diğer bakanlar ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı gibi link göndermeden milletvekillerinin soru önergelerini cevaplandıracak mısınız?” sorusunu yöneltti. Albayrak’ın CHP’li Tanal’ın bu soru önergesini nasıl yanıtlayacağı merak ediliyor.

“LİNK GÖNDERMEYEREK CEVAPLANDIRDIĞINIZ SORU ÖNERGESİ VAR MI?”

Tanal’ın Albayrak’ın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi şöyle:

-TBMM’nin 27. Yasama Dönemi’nde internet sitesi adresi, link göndermeyerek cevaplandırdığınız soru önergesi var mıdır? Şayet varsa Hazine ve Maliye Bakanı sıfatıyla internet sitesi linki göndermeyerek cevaplandırdığınız soru önergesi sayısı kaçtır?

-Milletvekillerinin soru önergelerinin sadece link gönderilerek cevaplandırılmasının gerekçesi nedir?

-Milletvekillerinin taleplerini karşılamayan, aradıkları cevaplara ilişkin bilgileri barındırmayan internet sitesi adresi, link gönderme uygulaması, oylarıyla seçildikleri halkı temsil eden milletvekillerinin denetim görevlerini yerine getirmelerini engellemek değil midir?

-Bundan sonraki süreçte diğer bakanlar ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı gibi link göndermeden milletvekillerinin soru önergelerini cevaplandıracak mısınız?
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ