Soner Yalçın: Odatv’yi siyasi iktidar değil, ‘derin devlet’ kapattı

Odatv yazarı Soner Yalçın, MİT haberi nedeniyle erişim yasağı getirilen Odatv’yi AKP’nin değil derin devletin kapattığını iddia etti. Yalçın ‘Bu güce “derin devlet” demeyeyim de ne diyeyim? Siyasi iktidar bu hukuksuzluğu niye seyrediyor?’ diye sordu.Soner Yalçın: Odatv hâlâ neden açılmıyor? Birileri” Odatv'nin açılmasını istemiyor, ısrarla geciktiriyor. Niye? Kim bu yasa tanımazlar? Kendilerini nasıl kanun üstünde görüyorlar?Güçlerini “kimden”- “kimlerden” alıyorlar? ...Bu güce “derin devlet” demeyeyim de ne diyeyim?


Soner Yalçın şunları yazdı:

Anayasa dışında… Hukuk dışında… Devlet yetkisinin kullanılmasına “derin devlet” deniyor! Böyle “derin yapının” mevcut olduğu ülkede yasalardan ve itibariyle toplumsal düzenden bahsedemezsiniz. Çünkü -Erdoğan’ın tabiriyle- bu “çete mensupları” kendilerini kanunların üstünde görür!

…Odatv hâlâ neden açılmıyor? Ne zulüm, ne merhamet yalnızca adalet istiyoruz… Ama… “Birileri” Odatv’nin açılmasını istemiyor, ısrarla geciktiriyor. Niye? Kim bu yasa tanımazlar? Kendilerini nasıl kanun üstünde görüyorlar?Güçlerini “kimden”- “kimlerden” alıyorlar? Bu hukuk dışılığın-keyfi kararın hesabını hiçbir zaman vermeyeceklerini mi düşünüyorlar?

…Bu güce “derin devlet” demeyeyim de ne diyeyim? …Siyasi iktidar bu hukuksuzluğu niye seyrediyor?
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ