“Siz kıymetli cemaatimizi az çok demeden hayır yarışına katılmaya davet ediyorum”

Diyanet’e 2020 yılı için verilen 11.5 milyar TL’lik bütçe yetmedi. Sayıştay denetimine tabi olmayan Diyanet Vakfı’nın milyarlık bütçesini de yöneten Diyanet, bu cuma günü de bağış toplayacak.


Bütçede birçok bakanlığın toplamını dahi geride bırakan Diyanet İşleri Başkanlığı, cami yapımı için halktan para toplamaktan vazgeçmiyor. Diyanet’in bu hafta 81 ildeki camilerde okutulacak “Cami: Allah’ın evi, müminlerin eseri” başlıklı hutbesinde, yurt içi ve yurt dışında yapımı devam eden camiler için destek istenecek.

“AZ, ÇOK DEMEDEN” PARA İSTENİYOR


Hutbenin ilgili bölümünde “Salgın hastalıkla mücadele sürecinde millet olarak paylaşmanın, dayanışmanın, merhamet ve kardeşliğin en güzel örneklerini verdik. Allah yolunda yardımlaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadık. Bugün de başkanlığımızın öncülüğünde yurt içinde ve yurt dışında inşası devam eden camilerimiz için bir yardım seferberliği başlatıyoruz. Dua ve desteklerinizle bu camilerimizi bir an önce tamamlayıp ibadete açacağız. İnşası biten camilerimizde ezanlar yükselecek, mümin gönüller omuz omuza saf tutacak, alınlar secdeyle buluşacak inşallah. Cuma namazının ardından siz kıymetli cemaatimizi az çok demeden bu hayır yarışına katılmaya davet ediyorum.”

8 BAKANLIĞIN BÜTÇESİNİ GEÇTİ

Diyanet İşleri Başkanlığının 2020 yılı bütçesi, yüzde 34 artırılarak 11.5 milyar TL oldu. 2019’a göre bütçesi 1.1 milyar TL yükselen Diyanet, bütçe büyüklüğüne göre yapılan sıralamada, 16 bakanlıktan sekizinin bütçesini geride bıraktı. İçişleri Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, AB Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı, bütçe büyüklükleri ile Diyanet’in gerisinde kaldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ