Savcılığın skandal gerekçesine gazeteciler tepkili: ‘Demirağ ölmediği için mi 6 kişi serbest ?’

Uğradığı beyzbol sopalı saldırı sonrası başına darbe alan ve ağır yaralı şekilde hastaneye kaldırılan Demirağ’ın hayati tehlikesi kalmadığı için 6 saldırgan savcının talimatıyla serbest bırakıldı.


Savcılığın bu kararına Demirağ’ın meslektaşları tepki gösterdi.

Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ evinin önünde 6 kişinin beyzbol sopalı saldırısına uğramış, başından darbeler alan Demirağ kanlar içinde GATA’da kaldırılmıştı. Sanıklar dün karakoldaki işlemlerinin ardından savcılığa sevkedildi. Savcılık, trafikte takıştık, o yüzden dövdük” ifadesinde bulunan zanlıları Demirağ’ın “hayati tehlikesi olmadığı” gerekçesiyle serbest bıraktı. Karara gazeteciler tepkili.


CEZASIZLIK TEŞVİK EDİYOR

Gazeteci Barış Yarkadaş zanlıların serbest kalmasına tepki gösterdi. Yarkadaş yaptı paylaşımla ‘Yeniçağ Gazetesi Yazarı Yavuz Selim Demirağ’ı öldürmek için beyzbol sopalarıyla saldıran 6 kişi serbest bırakıldı. Sanıklar “Trafikte tartıştık, kavga ettik” savunmasını yaptı. “Cezasızlık” yeni saldırıları teşvik ediyor. Koruma – kollama ülkeyi felakete sürüklüyor. Çok yazık.’ifadelerini kullandı.

KİMSENİN CAN GÜVENLİĞİ YOK

Bir tepki de gazeteci Çağlar Cilara’dan. Cilara sanıkların Demirağ’ı öldürmek isedikleri ileri sürerek şunları söyledi: ‘Gazeteci Yavuz Selim Demirağ’ı öldüresiye döven 6 kişi serbest bırakıldı. Öldürmek istemişlerdi aslında. Beyzbol sopalarıyla vurdular. Ama serbest bırakıldılar. Bu nasıl adalet? Artık kimsenin can güvenliği yok.’

Gazeteci Gökhan Özbek de meslektaşına yapılan saldırının faillerinin serbest bırakılmasına tepki gösterdi.Özbek: ‘Gazeteci Yavuz Selim Demirağ’a beyzbol sopalarıyla öldüresiye saldıran 6 sanık savcılıktan serbest bırakıldı. Saldırganlar “Trafikte takıştık, o yüzden dövdük” dedi, savcılık hayati tehlikesi yok dedi. Basın özgürlüğü ve yargı. Yorum size ait.’diyerek tepkisini dile getirdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ