Şarkıcı Ebru Gündeş’e ‘özel izinle’ VIP var, İmamoğlu’na yok

Ebru Gündeş için özel izinle verilen VIP izni, Ordu Valiliği tarafından CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na verilmedi. Bakan Soylu açıklamalarda bulundu...
Ordu Valiliği, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun havalimanının VIP bölümünü kullanmasına izin vermedi. İmamoğlu için verilmeyen izin Ebru Gündeş için çıkmıştı.


İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, şarkıcı Ebru Gündeş ile kızının VIP girişini kullanarak Atatürk Havalimanı’ndan ABD’nin New York kentine gittiğini duyurarak Gündeş’in ‘hangi vasıfla’ VIP’yi kullandığını sorduğunda görevlilerin ‘Özel emir’ cevabını verdiğini belirtmişti.

BAKAN’DAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA

Esenler Dörtyol’da Trabzonlular Derneği’nin düzenlediği etkinlikte konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ordu’da yaşanan VIP tartışmasına ilişkin açıklamasında İmamoğlu’nun valiye hakaret ettiğini öne sürdü.

Soylu, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanlığı yaptığı dönemde AKP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ağır eleştiriler bulunduğu, dönemde VIP girişlerini kullanmadığını söyledi. Soylu şöyle devam etti:

“Bakın dün Trabzon’da havalimanında indi. Çok üzüldüğüm bir olay anlatacağım. Ben VIP kullanacağım. Ben bunu da söyleyeyim; Demokrat Parti Genel Başkanlığı yaptım VIP kullanmadım. Hakkım yoktu çünkü. Çünkü bir Genel Başkan olarak o listede adım yazmıyordu. Bana ne hak verilirse onu yaparım. Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı yaptım o listede adım yoktu. VIP kullanmadım. İktidar partisiyim daha. Ben oraya gitsem beni kim çıkaracak. Ama şundan ürktüm; hakkın hukukun yok. Olmadığın halde kullanıyorsun, yararlanıyorsun. Bu yanlış bir şey. Taa ne zamana kadar. Milletvekili olana kadar oralardan yararlanmadım. Sonra milletvekillerinin içerisinde olduğum zaman 2015’in Haziranına kadar. Nasıl kullanıyorsun. Yanında bir milletvekili arkadaşın olur, yanında bir kişi getirme hakkı var. Sende gerekirse oralara kadar girersin. Aksi taktirde kullanamazsın.”

‘ALLAH KİMSEYİ GÜÇ ZEHİRLENMESİNE DÜŞÜRMESİN’

Soylu, “Şimdi Trabzon’a geldi kullandı. Arkadaşlar nezaket göstermişler. Ben buradan çıkmak istiyorum demiş, çıkartmışlar. Sonra Ordu’da kullanmak istemiş. Demişler ki bak özel uçakla gidiyor. 14 kişi. İstirham ederim. Öbür taraftan alalım geçecek zaten, bir problem yok. Valiye it dedi it. Allah kimseyi güç zehirlenmesine düşürmesin.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ