Saadet'ten yeni reklam filmi: Gitti Sülün Osman, geldi penguenler

Saadet Partisi'nin (SP), 1950 ve 60'lı yılların ünlü dolandırıcısı Sülün Osman temalı seçim reklam filmi, baskıların ardından yayından kaldırılınca tartışma konusu oldu.
Saadet, yeni bir hamle yaparak Sülün Osman yerine bu kez penguen temalı reklam filmi çekti.  Yeni filmde ilk filmin yasaklanmasında gönderme yapılarak üç penguene rol veriliyor.

Penguenlerin ikisi arasında ‘Gemide’ filmini hatırlatan şu diyalog yaşanıyor:

Off ne yapacağız be Kamil…


Bilemiyorum abi bilemiyorum…

 

Daha sonra ekrana gelen üçüncü penguen ise, “Hani bir şarkı şarkı vardı bay bay lov bay bay hepiniz… Beni takip edin hepiniz…” dedikten sonra The Everly Brothers’ın meşhur ‘Bye Bye Love'* şarkısı çalmaya başlıyor.

Reklam filmini, Saadet Partisi Antalya Adayı Ali Aktaş, kişisel Twitter hesabından "Sülün Osman beylerin zoruna gittiği için kaldırttıları reklamın yerine sinemalarda gösterime giren Saadet Partisi’nin yeni reklamı" notuyla paylaştı.

Sülün Osman reklam filminde, Sülün Osman'ın dolandırıcılıkları, 'Varlık Fonu' kurması, Galata Köprüsü'nden geçenlerden para alması gibi olaylara dikkat çekilirken, AKP'yi fazlasıyla korkuttuğu görüşünü dile getirenler de olmuştu.

*Bye bye love, bye bye happiness: Hoşça kal aşkım, hoşça kal mutluluk…
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ