Saadet’ten Hükümet’e toplu intihar sorusu

SP Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, toplu intiharların yenilerinin yaşanabileceğine dikkat çekerek, Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a bunları önlemeye yönelik ne gibi çalışmalar yaptıklarını sordu.


Saadet Partisi, son günlerde peş peşe yaşanan intihar olaylarını Meclis’e taşıdı. Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, İstanbul ve Antalya’da yaşanan intihar vakalarını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a verdiği yazılı soru önergesi ile Meclis gündemine taşıdı.

TOPLU İNTİHARLARI TETİKLER


Verdiği yazılı soru önergesinde İstanbul ve Antalya’da yaşanan toplu intiharların toplumda yenilerinin yaşanabileceği yönünde endişelere neden olduğunu kaydeden Karaduman, Bakan Selçuk’a, “Meydana gelen toplu intihar vakalarının sebepleri bakanlığınızca tespit edilmiş midir? İstanbul Fatih’te ve Antalya’da intihar eden ailelere bakanlığınıza bağlı kuruluşlarca sosyal ve ekonomik destek hizmeti sağlanıyor muydu?” sorularını yöneltti.

İNTİHARLAR YOKSULLUK KAYNAKLI

Önergenin devamında ise şu sorular yer aldı: “Türkiye’de açlık sınırının altında bir gelirle yaşamlarını sürdüren hane halkı sayısı kaçtır? Yoksulluk kaynaklı intihar vakalarını önlemeye yönelik bakanlığınızca hangi çalışmalar yürütülmektedir? ‘Yeni yoksulluk’ kavramı bilimsel literatürde özellikle büyük kentlerin varoşlarında farklı faktörlerin ortaya çıkardığı yoksulluğu ifade eder. Bu doğrultuda yoksulluğun farklı türlerini incelemeye ve önlemeye yönelik hangi projeleri uygulamaktasınız?”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ