Referandumdan sonra idam!

Erdoğan: "Şimdi hedef 16 Nisan'da "evet" oylarını halletmek ve bunun arkasından parlamentoda inanıyorum ki, idam konusu gündeme gelecektir.


16 Nisan'daki referandumda diktatörlüğe "evet" bekleyen Erdoğan sonrasındaki ilk planını açıkladı. Kahramanmaraş'ta Müftülük Meydanı'nda toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, referandumdan sonra idamı gündeme getireceklerini ilan etti.

Erdoğan şöyle dedi:


569 milyon lira bedeli olan eserlerin resmi açılışını yapıyoruz, hayırlı olsun. Şimdi hedef 16 Nisan'da "evet" oylarını halletmek ve bunun arkasında parlamentoda inanıyorum ki, bu konu (idam konusu) gündeme gelecektir. Parlamentodan bunun geçeceğine de inanıyorum. Bu bana geldiğinde ben bunu onaylarım. Çünkü, bunu onaylamak boynumun borcudur. Şehitlerimize bunun hesabını veremem. Allah'a bunun hesabını veremem. Bir katili affetmek devletin yetkisinde değildir. Avrupa Birliği, Hans, Corc böyle diyor, bunlar beni ilgilendirmiyor; Ahmet ne diyor, Mehmet ne diyor, Ayşe ne diyor, Fatma ne diyor, Allah ne diyor beni o ilgilendirir.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ