Rabia Naz dosyasından sorumlu polis ‘yüksekten düşme’ dedi

Rabia Naz dosyası için görevlendirilen polis,"Yüksekten düşme kanaati var" dedi ve hem intihar hem kaza iddialarına ihtimal vermedi. Araştırmada 130 kişinin ifadesi alındı 33 kişinin HTS kayıtları istendi.


Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümü araştırılmaya devam ediyor. Dosya için özel görevlendirilen ekipteki polis Hüseyin Emir, “Veriler, raporlar ve Mürsel’in tanık ifadesi göz önüne alındığında, yüksekten düşme kanaati hasıl oluyor. Yüksekten düşme kanaati sonrası intihar mı etti, kazayla mı düştü, bunu da araştırdık. Biz intihar ya da diğer konuda yorumda bulunmadık raporda. Şahsen söyleyelim, intiharla ilgili benim hiçbir düşüncem olmadı” dedi.

3 AYDIR DOSYADA ÇALIŞIYOR


Milliyet’ten Önder Yılmaz’ın haberine göre, Emir, “Şüpheli gördüğümüz konular üzerinde üç şahıs hakkında üç ay dinleme tedbiri uyguladık, 130 kişinin ifadesini aldık. Her şahıs farklı beyanlarda bulunuyor. 33 kişinin HTS kayıtlarını istedik. ‘Çatıda kimse yoktu’ diyen Emine Cebeci’nin ifadesine bakıp, HTS’sini incelediğimizde o saatte evin içinde. Mürsel Küçükal’ın iki defa ifadesini aldık” diye konuştu.

KAZA İÇİN SÜREYİ YETERSİZ BULDU

Polis Emir, Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan’ın trafik kazası iddialarına ilişkin ise, sürenin yetersiz olduğunu savundu.

Geçtiğimiz günlerde Rabia Naz Vatan dosyası için araştırma yapan gazeteci Canan Coşkun ve belgeselci Kazım Kızıl Eynesil’de gözaltına alınmıştı. Coşkun’un ses kayıtlarına el konulmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ