Polis şiddeti durmuyor: Çocukları darp edip ters kelepçeyle gözaltına aldılar!

Ramazan Bayramı boyunca ilan edilen sokağa çıkma yasağında peş peşe polisin vatandaşlara şiddet uyguladı. Kadıköy ve Çorlu’dan sonra polis şiddetinin adresi bu defa Zeytinburnu oldu.
İstanbul Zeytinburnu’nda evlerinin önünde oynayan çocukları polis önce darp etti ardından da ters kelepçe takarak gözaltına aldı.
Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, sokağa çıkma yasağı sırasında evlerinin önünde olan bir grup çocuk, polis ekiplerini görünce kaçmaya çalıştı. Çocukların peşinde koşup yakalayan polisler çocukları yere yatırıp darp ettikten sonra ters kelepçe takarak gözaltına aldı.

KADIKÖY’DE KURYEYE POLİS KÜFREDİP DARP ETTİ


Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında Ramazan Bayramı boyunca ilan edilen sokağa çıkma yasağı boyunca polis çeşitli yerlerde vatandaşları darp etmesi sosyal medyadan tepkiye neden oldu.

Kadıköy’de üç polisin durdurduğu motorlu kuryeyi darp edip hakaret ettiği video sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından paylaşılarak tepki gösterildi. Çorlu’da sokağa çıkma yasağı sırasında evinin önünde oturan Dursun Gültaş isimli vatandaş önce polisin sözlü saldırısına maruz kaldı, ardından ise darp edildi. Bayram günü polisler tarafından darp edilen Gültaş’a ters kelepçe yapılması görüntülere yansıdı.  
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ