"Peker'in 'kaset arşivi' açıklaması, bu işleri kimlerin yaptığını da göstermiş oldu"

Levent Kenez'in moderatörlüğünde yapılan Çıkış Yolu'nda, el Nahyan'ın ziyaretini değerlendiren gazeteci Ekrem Dumanlı, "15 Temmuz'la ilgili resmi söylem çöktü, 'şerefsiz' dediğin adama şeref töreni yapıyorsun" dedi.

Ekonomik krizin derinleştiği, döviz kurunun rekor üzerine rekor kırdığı, birçok sektörün üretimi durdurduğu, yoksulluğun arttığı, zam haberlerinin eksik olmadığı Türkiye’de AKP Hükümeti çıkışı Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile yakınlaşmada buldu. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el Nahyan'ı, protokolde dengi olmamasına rağmen, “turkuaz halıda” karşıladı.

İktidar yöneticileri, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin arkasında BAE’nin olduğuna yönelik sıkça açıklamalarda bulundu. Muhammed bin Zayed el Nahyan’ın önde gelen danışmanlarından Muhammed Dahlan hakkında 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni finanse etmek suçlamasından dolayı Interpol’e "kırmızı bültenle" aranması talebinde bulunuldu.


Levent Kenez'in moderatörlüğünde yapılan Çıkış Yolu'nda, el Nahyan'ın ziyaretini değerlendiren gazeteci Ekram Dumanlı, Erdoğan'ı ilkesiz olmakla suçladı.

"15 Temmuz'la ilgili resmi söylem çöktü, 'şerefsiz' dediğin adama şeref töreni yapıyorsun" diyen Dumanlı, "Bunların dönüşü 'u' değil 'o' dönüşü, bir daha bir daha dönüyorlar...  Esed yarın Erdoğan'la görüşmek istiyorum, çantamda şu kadar milyar dolar var dese takla atarlar" şeklinde konuştu."VASİYET VİDEOSU ÇEKMİŞTİR"

BAE veliaht prensi el Nahyan'ın Türkiye ziyareti sonrası, bu ülkede bulunan organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in akıbeti de merak konusu oldu.

"Sedat Peker BAE ile yapılan pazarlıkta masadaydı" iddiasını dile getiren Dumanlı, "Sedat Peker'in tehlike altında olduğunu düşünüyorum, kim vurduya gidebilir. Bildiklerini kayıt altına alıp bir yerlere koyması iyi olur, bunu yaptığını da düşünüyorum; vasiyet videosu çekmiştir" dedi.
 
"YILLARCA MASUM İNSANLARA İFTİRA ATTILAR"

Konu Sedat Peker'in bildiklerine geldiği sırada gazeteci Levent Kenez, Peker'in ifşaatları arasında çok konuşulmayan önemli bir ayrıntıya dikkat çekti.
  
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ