Peker: Devletin içerisindeki namuslu kişiler yazışmaları ve belgeleri bana ulaştırdı

Organize suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Sedat Peker, eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan’ın kendisiyle ilgili açıklamalarına yanıt verdi.

Sedat Peker’in paylaştığı belge ve bilgileri “Devlet aklına sahip insanların bunları açığa çıkarmak adına gönderdiğini”  iddia eden Tantan, açıklamasında şu ifadelere yer vermişti: “Devletin kendi içinde de artık, oradaki devlet aklına sahip olan namuslu, düzgün insanların da bir şekilde bunu açığa çıkarmak suretiyle halkı bilinçlendirme, bir şekilde açılım sağlanıyor. Bu toplumun uyanmasına katkı sağlıyor. Şu anda tek kişi mahkemeleri çalıştırdığı takdirde kendileri de aynı suç örgütü içinde çıkacaktı.”

Tantan’ın açıklamalarına cevap veren Peker, Twitter üzerinden şu paylaşımı yaptı: “Kıymetli büyüğüm Sayın Sadettin Tantan, sizi her ne kadar yüz yüze tanımamış olsam da bütün Adapazarlılar, Kafkas asıllılar gibi çocukluğumdan beri hayranlık duyar, saygı beslerim. Yorumunuz doğrudur. Sizleri tanımasa da sizin ekolünüzden yetişmiş, devletin içerisindeki namuslu görevlilerden ses kayıtları, WhatsApp yazışmaları ve resmi evraklar şahsıma ulaştırılmıştır. Kafkas kültüründe uğradığı haksızlık karşısında mücadele için bir yemin eden ve ölene kadar bu sözden dönmeyen savaşçıya ‘Abrek’ ismi verilir. Söz namus.”
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ