"Partisi maaş ödeyerek yıllardır analarımıza, bacılarımıza küfrettirdi"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesine küfreden kişinin serbest bırakılmasına gösterdiği tepki, AKP'li trollerin yıllardır birçok kişiye ettiği hakaret ve küfürleri akla getirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyada annesine küfreden bir kişinin serbest bırakılmasına isyan ederek, “45 gündür anam hastanede. Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest. Ne yapmalıyım. Bakan olsam ne yazar. Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder” demişti. Soylu’nun annesine küfür edilmesine tepki yağarken AKP’li trollerin yıllardır birçok kesimden insanı hedef alarak ettiği ağır hakaret ve küfürler de gündeme geldi.

“YILLARDIR ANALARIMIZA, BACILARIMIZA KÜFRETTİRMELERİNE…”
 

Sanatçı ve yazar Atilla Taş, Soylu’nun annesine küfredilmesini kınayarak, “Bakan Soylu’nun hasta annesine küfredilmesini kınıyor ve annesine acil şifalar diliyorum. Fakat bizzat kendi partisinin maaş ödeyerek yıllardır analarımıza, bacılarımıza küfrettirmelerine, itibar suikaslerine, iftiralarına bir iki laf etsinler!” ifadelerini kullandı.

“SİZ YİNE SÖVENİ BULDURMUŞSUNUZ…”

Kronos'un aktardığına göre, Habertürk yazarı Fatih Altaylı da Soylu’nun maruz kaldığı hakaret ve küfürlerle sürekli maruz kaldığını belirterek, “Parti genel başkanını linç etmeye çalışanlar serbest bırakılır. Gazeteciyi öldüresiye dövenler serbest bırakılır. Tüm bunlar olurken bunları yazdığımız için anamıza, eşimize, çoluk çocuğumuza sövenler de serbest bırakılır” ifadelerini kullandı.

Soylu’nun annesine küfür eden kişiyi yargının önüne çıkardığını hatırlatan Altaylı, “Siz yine söven şerefsizi buldurmuş, yargı önüne çıkarmayı becermişsiniz en azından. Bizler onu bile yaptıramıyoruz. Daha doğrusu artık uğraşmıyoruz bile” dedi.

“İNSANLARA HAKARET EMPATİ YAPMALIYDI”
   
HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ise İçişleri Bakanının da 'Twitter’da adalet arayanlar kervanı'na katıldığını söyledi.

Gergerlioğlu, “Tüm anneler muhteremdir, hakarete biz de karşı çıkarız. Ama insanlara hakaret, çirkin söz sarf ederken empati yapmalıydı. Empati yapmasa da hakaret, çirkin söze kime yapılırsa karşı çıktığımı söylüyorum” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ