Para bulamayan AKP, Koza’nın 3.5 milyon onsluk altın sahasına göz dikti

Yurt içinde ve dışında aradığı para kaynağını bulamayan AKP Hükumeti, umudunu Koza Altın’a ait iken Gübretaş’a devredilen Bilecik Söğüt’tekki 3,5 milyon onsluk maden sahasına bağladı.

Söğüt’te ruhsat sahası sınırları içinde kalan bazı taşınmazların kamulaştırması ile ilgili Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Çiftçilere ucuz gübre temini için kurulan ancak, AKP’nin Koza Altın’a ait olan Bilecik Söğüt’teki altın madeni sahasını devretmesi ile maden şirketine dönüşen Gübretaş, bölgedeki altınları çıkarmak için çalışmalarını hızlandırdı. 3,5 milyon onsluk altın varlığı bulunan alanla ilgili acele kamulaştırma kararı çıktı.
6.5 MİLYAR DOLARLIK ALTIN BULUNUYOR

Söğüt’te dördüncü grup madenlerden volframit, altın ve gümüş işletme ruhsat sahası sınırları içinde kalan bazı taşınmazların kamulaştırması ile ilgili Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Bilecik’te dördüncü grup madenlerden volframit, altın ve gümüş işletme ruhsat sahası sınırları içinde kalan, altın ve gümüş cevheri üretimi için ihtiyaç duyulan taşınmazlar, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılacak. 3.5 milyon ons rezervin ton karşılığı 108’i aşarken, rezervin bugünkü kurla değeri 6,5 milyara ulaşıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ