Otobanda çalışma yapan işçilere araç çarptı: 2 ölü, 5 yaralı

İstanbul'da TEM'de bir araç önce bariyerlere ardından yol çalışması yapan işçilere çarptı. Araçtaki 2 kişinin öldüğü kazada, 5 kişi de ağır şekilde yaralandı.
 İstanbul'da TEM Bağlantı Yolu Sağmalcılar Viyadüğü üzerinde saat 01.30 sıralarında trafik kazası meydana geldi. 34 EIG 330 plakalı hafif ticari aracı kullanan Emre K., Edirne yönüne ilerlerken viyadük üzerinde direksiyon hakimiyetini kaybetti. Sürücüsünün kontrolünden çıkan hafif ticari araç, önce bariyerlere çarptı ardından da savrularak viyadük üstünde tel çalışması yapan işçilerin üzerine savruldu. Hafif ticari araç tel çalışması yapan işçilerin kullandığı sepetli vinç aracına çarparak durdu.

Yoldan geçenler bir yandan yardıma koşarken, diğer yandan da durumu polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Polis ekipleri ikinci bir kaza yaşanmaması için yolda önlem alarak araçların geçişini tek şeritten sağladı. Kaza yerine gelen sağlık ekipleri hafif ticari aracın sürücüsü Emre K. ve yanında bulunan Caner Ş.'nin öldüğünü belirledi. Sağlık ekipleri kaza sonrası ağır yaralanan ticari aracın arka koltuğunda oturan 2 kişiye ve tel çalışması yapan 3 işçiye ilk müdahalede bulunarak çevre hastanelere kaldırdı. Kaza nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu. Polis ekiplerinin çalışmasının ardından kazaya karışan hafif ticari araç ile sepetli vinç olay yerinden kaldırıldı. Yolun temizlenmesinin ardından polis kapattığı şeritleri araç geçişine açtı.

Tel çalışması yaptıkları aracın aşırı süratli şekilde üzerlerine geldiğini belirten bir işçi, "Biz burada çalışma yapıyorduk. Süratliydi, sollama yaptı. Herhalde dengeyi kaybetti. Bariyerlere vurdu, ondan sonra da bize vurdu. Allah’tan ki o tarafa düşmedi. Ben de onu gördüğüm gibi kendimi yola attım. Aşırı derecede süratliydi, arkadaşlarımız da yaralandı" dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ