Oğuz Haksever’in ‘o sözleri’ ile akıllarda kalmıştı: Restore edilen Yassıada açıldı

27 Mayıs darbesinin ardından Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın idamına karar verildiği Yassıada, darbenin 60’ıncı yıl dönümünde ‘Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ olarak açıldı.
Adanın açılışı AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katıldığı törenle gerçekleştirildi.

103 bin 750 metrekarelik alana sahip adada demokrasi ve şehitler anıtı açık hava müzesi, demokrasi parkı, sergileme alanları ile kafeterya ve restoranlar yer alıyor. Yargılamaların yapıldığı mahkeme salonu ise 27 Mayıs Müzesi’ne dönüştürüldü.

Ada, yeşil alan olarak eski haline göre çok ciddi değişikliğe uğramasıyla dikkat çekiyor. Geçtiğimiz dönemlerde adayı ziyarete eden Erdoğan’ın haberini sunan ve o dönem NTV’de çalışan Oğuz Haksever, haber sırasında unuttuğu mikrofonundan bu durumu eleştirmişti.


Erdoğan’ın Yassıada ziyareti ve oradaki açıklamalarının ekrana geldiği anda, Erdoğan’ın “Yassıada demiyorum, yaslı ada diyorum” ifadelerinin ardından mikrofonunun açık kaldığının farkında olmayan Haksever’in “Neresi yaslı ada be. Canına okumuşsun” dediği duyulmuştu.
Haksever’in o açıklamalarından sonra NTV’deki işine son verilmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ