ODTÜ’de akademisyenler de boykotta: Rektör istifa!

Öğrencilerin boykot çağrısına akademisyenlerden de destek geldi.
Cübbeleriyle rektörlük binasının önünde öğrencilerle bir araya gelen akademisyenlerin protestolara alkışlarıyla destek verdiği görüldü. Öğrenciler ODTÜ Rektörü Verşan Kök'ün istifa etmesini talep ediyor.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) 9. ODTÜ Onur Yürüyüşü’ne polis müdahalesine karşı boykot çağrısı yapan öğrenciler, fakülte ve bölüm binalarında toplandı. Rektörlük binasına kadar sloganlarla yürüyen öğrenciler, rektörlük önünde pankartlar, ve sloganlar eşliğinde protestolarını sürdürüyor. ODTÜ Savunulmalı ekibi, Twitter hesabından öğrencilerin taleplerini şöyle sıraladı:

‘POLİS KAMPÜS DIŞINA, ETKİNLİKLERİMİZ ENGELLENEMEZ’


“Kampüse hiçbir şartta polisin girişine izin verilmemesi. Öğrenci toplulukları ve gruplarının faaliyetlerinin engellenmemesi. ODTÜ’deki Devrim Yürüyüşü, Onur Yürüyüşü, mezuniyet, şenlikleri gibi geleneklerimizin korunması, ODTÜ Rektörü ve kalan tüm yönetim kademesi dahil olmak üzere istifa etmesi. İstifa sonrası yeni gelecek yönetimin tüm ODTÜ bileşenleri tarafından seçilmesi ve ODTÜ geleneklerine uygun şekilde hareket etmesi.”

20’DEN FAZLA ÖĞRENCİ DARP EDİLEREK GÖZATINA ALINMIŞTI

9. Onur Yürüyüşü gerçekleştirilmek istenirken polis müdahalesi sonrası 20’den fazla öğrenci ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü araştırma görevlisi Mehmet Mutlu darp edilerek gözaltına alınmış bir öğrenci de yaralanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ