'Moldova'da eğitimcileri Mafya usulü kaçırdılar'

Hukuksuz gözaltına alınan Moldova'daki okulların Genel Müdür Yardımcısı Hasan Karacaoğlu'nun eşi İlknur Karacaoğlu zorla alıkonulma anlarını ve son gelişmeleri Moldova'dan canlı yayında anlatıyor.
Moldova’da eğitim veren Orizont okullarında görevli 6 Türk öğretmen ve idareci sabah saatlerinde hukuksuz şekilde gözaltına alındı.

15 Temmuz sonrasında başlayan ve yurtdışındaki eğitimcilerle işadamlarını hedef alan hukuksuz gözaltı ve baskılar Moldova’ya uzandı.  Sabah saatlerinde Moldova’da 6 eğitimci polis kimliği gösteren kişilerce gözaltına alındı. 

Bir eğitimci okulun eğitime başladığı saatlerde öğrencilerinin arasında götürülürken görüntülendi. Gözaltına alınan isimlerden bazıların R. D., H. K., M. Ç., H. B. oldukları öğrenildi.  Bir Türkçe öğretmeninin de H. B. gibi okuldan gözaltına alındığı öğrenildi.


Hukuksuz gözaltına alınan Moldova'daki okulların Genel Müdür Yardımcısı Hasan Karacaoğlu'nun eşi İlknur Karacaoğlu zorla alıkonulma anlarını ve son gelişmeleri Moldova'dan canlı yayında Bold Medya'ya anlattı.

20 yıldır Moldova'da olduklarını söyleyen Kocaoğlu, eşinin idareci olarak çalışıtığını belirtti. Moldova’da daha önce Orizont okullarının genel müdürü Turgay Şen'in gözaltına alındığını hatırlatan Kocaoğlu, "Bu olaydan sonra buradaki herkes BM iltica talebinde bulunmuştu. BM'den sonuç bekliyorduk. Bugün kaçırılanlar da BM koruması altındaydılar." dedi.

Eşinin şiddet uygulanarak gözaltına alındığını aktaran Kocaoğlu, "Mafya usulü kaçırdılar" ifadelerini kullandı.

Bold Medya'daki video;   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ