MİT’i astsubaya emanet eden AKP şimdi de albay kadrosuna hemşire atadı

Daha önce rütbeli askerlerin getirildiği MİT’in başına astsubay Hakan Fidan’ı atayan AKP Hükumeti, devlet kadrolarındaki geleneği yok etmeye devam ediyor. AKP iktidarı son olarak albay rütbesinde birisinin atanması gereken kadroya hemşire atadı.


Milli Savunma Bakanlığına (MSB) bağlı merkezde albay kadrosuna lise mezunu hemşire atandı. CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, MSB’ye bağlı Özel Bakım Merkezi’nde açık bulunan ve albay kadrosu ile ifa edilen göreve lise mezununun getirilmesini meclis gündemine taşıdı.

MESLEĞİNİ HİÇ İFA ETMEMİŞ


Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Ankara’daki Özel Bakım Merkezi’nde açık bulunan ve Albay kadrosu ile ifa edilen başhemşirelik görevine, lise mezunu Perihan Güldemir’in getirildiği iddia edildi. Konuyu bir soru önergesiyle TBMM gündemine taşıyan CHP’li Ali Haydar Hakverdi, Güldemir’in yemekhane sorumluluğundan başhemşireliğe getirildiğini kaydetti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren CHP’li Hakverdi, “Edindiğimiz bilgilere göre başhemşireliğe atanan Güldemir, neredeyse mesleğini hiç icra etmemiş biri. Daha önce Şehir Hastanesi’nde ve Cumhurbaşkanlığı’nda çeşitli görevlerde bulunmuş ve son olarak Tandoğan’da bulunan Sivil Memur Eğitim Misafirhanesi’nde yemekhane sorumlusu olarak çalışmıştır” dedi.

İSMAİL KAHRAMAN İLE AKRABALIK BAĞI MI VAR?

CHP Milletvekili Hakverdi’nin Milli Savunma Bakanı Akar’a şu soruları yöneltti:

MSB Özel Bakım Merkezi’nde Albay kadrosu ile ifa edilmesi gereken göreve lise mezunu ve meslekten uzak olan Perihan Güldemir’in getirilmesinin nedeni nedir?
Bu göreve atanan Güldemir ya da yakınlarının AKP ile ne gibi bir bağlantısı vardır? Var ise atanmasında liyakate değil siyasi nüfusa göre mi karar verilmiştir?
Başhemşire yardımcısının dahi akademik kariyeri ortada iken; bu şahsın hangi hünerleri ya da üstün yetenekleri takdir edilerek kuruma başhemşire olarak atanmıştır?
Bu durum kurumda huzursuzluk yaratmakta mıdır? Ve bu huzursuzluk sonucunda verilen hizmetlerin aksayacağı düşünülmemiş midir?
Güldemir’in sosyal medya hesaplarında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve sıkça eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman ile fotoğrafları bulunmaktadır. Güldemir’in ya da eşinin İsmail Kahraman ile bir akrabalık bağı bulunmakta mıdır? Açıksa liyakatsiz olduğu görülen bu göreve bu bağ ya da referans sayesinde mi getirilmiştir?
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ