Milas Belediye Başkanı: Üç bakan gelmiş haberimiz yok, ekranlardan izledik

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat: "Alanda yangına karşı omuz omuza mücadele veriyoruz. Bugün üç bakan Milas'taydı, ekranlardan izledik."

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Çökertme ve Bodrum Mazı’yı saran yangınları değerlendirirken, “Bugünkü üç bakanın yaptığı açıklama Milas’taydı ama bize haber verilmedi. Buraya gelmiş bakanlar hoş gelmişler, demek ki bağırışlarımız ses getirmiş. Ama bize haber verilmedi, ekranlardan izledik” dedi.

Tokat, “Çökertme ve Gökbel yandı, orada canlı kalıntısı bile artık yok. Yangın Bozalan’da yoğunlaşmış durumda, orada büyük mücadele veriliyor. Fesleğen, Hayıtlı ve Demirciler bölgesinde yangın rüzgarın da etkisiyle büyüyor. Orman ve itfaiye ekipleri büyük çapa sarf ediyorlar ama hava desteği olmadan sadece karadan yangını önlemek mümkün değil” diye konuştu.


“‘UÇAK GELİYOR AMA GÖRMÜYORSUNUZ’ DEDİLER”

RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası yayınında konuşan Başkan Tokat’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Kaymakam ve İçişleri Bakan Yardımcımız Mehmet Ersoy, devletin imkanlarının buraya seferber edileceğini uçakların geleceğini ve helikopter sayısının arttırılacağı söylenmesine rağmen bunların hiçbirisi yerine getirilmedi. 1 helikopter ile sınırlı mücadele veriliyor. Uçak hiç görmedik. Burada uçak desteği dışında başka bir eksik görmüyorum. Bize ‘uçaklar geliyor ama siz görmüyorsunuz’ diyorlar. Burada bulunan halka ve gazetecilere soruyorum ama burada uçak gören yok.”

“BAKANLAR GELDİ, EKRANLARDAN İZLEDİK”

“Bizim dolaştığımız alanda bugün İçişleri Bakanımız da dolaşmış ama biz nerede olduğunu nasıl olduğunu ancak sosyal medyada görüyoruz. Biz alanda yangına karşı omuz omuza mücadele veriyoruz. Bugünkü üç bakanın yaptığı açıklama Milas’taydı ama bize haber verilmedi. Buraya gelmiş bakanlar hoş gelmişler, demek ki bağırışlarımız ses getirmiş. Ama biz de ekranlardan izledik.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ