Merve Demirel: Kendim ve ailemin can güvenliğinden endişeliyim

Gözaltına alındığı sırada polisin cinsel tacizine maruz kalan Merve Demirel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklamalar sonrası kendisi ve ailesinin can güvenliğinden endişe duyduğunu söyledi.
Merve Demirel, Soylu’nun açıklamaları ardından “Yaşadığımız olayı bıraktım, ailemin başına bir şey gelecek diye endişelenmeye başladım” dedi. Demirel, emniyetin yaptığı açıklamanın ardından ailesinin hedef gösterilmesinden rahatsız olduğunu söyledi.

BU SÖYLEM DAHA KORKUNÇ OLAYLARIN ÖNÜNÜ AÇAR

MA’ya konuşan Demirel, “Bu kabul edilemez bir durum. Bu ülkede içişleri bakanlığını yapan birinin böyle tehditler savurması, sağduyulu düşünmeyen insanlara büyük cesaret verir. Bu söylemlerle çok daha korkunç olayların önünü açıyorlar. Eğer kötü bir şey yaşanırsa bunu nasıl göğüsleyecekler, hesabını nasıl verecekler” diye sordu.


TEK DERDİM AİLEME BİR ZARAR GELMESİ

“Şu an tek derdim aileme, kardeşime söyledikleri şeyler yüzünden bir zarar gelebilir mi” diyen Demirel, yetkililerin yaptığı açıklamaların olayı bağlamından kopardığını söyledi. Demirel, “En son geldiğimiz noktada kendim ve ailem adına can güvenliğimizi düşünüyorum” dedi.

MESELENİN TERÖRLE BİR BAĞLANTISI YOK

Artı Gerçek muhabiri Derya Okatan’ın kendisi ile yaptığı röportaj sonrası gözaltına alınmasına ilişkin de konuşan Demirel, “Gözaltına alındığını öğrenince gerçekten çok üzüldüm. Üstelik terörle mücadele tarafından alındı. Biz meseleyi her zaman taciz üzerinden dillendirdik. Kadınlar üzerinden konuştuk. Meselenin terör ile hiç bir bağlantısı yok. Yaptıkları bütün açıklamalar bunu terörize etmeye çalıştıklarını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

KADININ SUSMASINI BEKLEMEK KORKUNÇ

Türkiye’de tacizin çok yaşanan bir durum olduğunu söyleyen Demirel, “Bu durum karşısında susmayın, annenize anlatın, babanıza anlatın, kadınlar olarak seslerinizi yükseltin denilen ve böyle politikalarla yürütülmeye çalışan bir ülkede kadının susmasını beklemek korkunç bir şey” diye konuştu.

ONURLU YAŞAMAKTAN VAZGEÇEMEYECEĞİZ

Endişeli olduğunu ama onurundan da vazgeçmeyeceğini söyleyen Demirel, Avukat Selçuk Kozağaçlı’nın “Yaşamın kendisi değildir kutsal olan, onurlu hasiyetli yaşamaktır kutsal olan” sözünü hatırlatarak, ekledi: “Biz de böyle yaşamak istediğimiz için maalesef bu üzücü olaylarla karşılaşıyoruz. Yaşam böyle kutsal olduğu için onurlu yaşamaktan vazgeçemeyeceğiz.”

SOYLU “EVLADIMIZA TACİZCİ DİYEN ALÇAKLAR GEREĞİNİ GÖRECEKLER”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu konuda elimizde öyle bir belge var ki; bu konunun arkasında duranlar ve bizim evladımıza ‘tacizci’ diyen alçaklar gereğini görecektir. Öyle bir belge var elimizde. Ömrümüzde hiç boş konuşmadık. Yanlış işlerin arkasında da durmamak için dua ettik. Ömrü Türkiye’yi satmakla meşgul olan adamların peşine takılanları da kınıyorum. Onlardan korkan, onlardan çekinenlerin tamamını da kınıyorum, yazıklar olsun. Hadi, mahkemede sonuna kadar hesaplaşacağız. O belgeyle beraber ablası DHKP-C, babası FETÖ’den ihraç, kendisi TAYAD’lı. Yani aşırı sol, güya cezaevinde bulunanları savunan derneğin temsilcisi. Ve oraya sürekli eylem için gelmiş. Aynı zamanda kendisi ilahiyat fakültesi öğrencisi. Allah’ını severseniz bu ne perhiz, ne lahana turşusu? Nelerle uğraştığımıza bakar mısınız?” ifadelerini kullanmıştı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ