Meclis’te yumruklu kavga! AKP ve CHP’li vekiller birbirine girdi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmesi sırasında AKP ve CHP’li milletvekilleri arasında kavga çıktı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile CHP’li vekiller arasında çıkan sözlü tartışma yumruklu kavgaya dönüştü.


Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçeleri görüşmesi sırasında AKP ile CHP’li vekiller arasında kavga çıktı.

CHP’li Erkan Aydın’ın konuşması sırasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile CHP sıraları arasında sözlü tartışma yaşandı. CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın kürsüdeki konuşmasında, “İçişleri Bakanı, Sezgin Baran Korkmaz’ın uçağına neden bindiniz? Fotoğrafınız çıktı başka uçak yoktu dediniz. Cumhurbaşkanı’na söyleseydiniz” dedi.


Bunun üzerine İçişleri Bakanı Soylu, Aydın’a yönelik, “Yalan söylüyorsun, sahtekârsın” diye cevap verdi. Bunun üzerine Erkan Aydın, “Aynen iade ediyorum” karşılığını verdi. TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Bakan Soylu’yu, “Sayın Bakan, bu şekilde müzakereleri götürmemiz mümkün değil” diyerek uyardı.

Sözlü atışmanın uzaması üzerine ayağa kalkan AKP ve CHP’li milletvekilleri arasında önce sözlü, sonra yumruklu kavga çıktı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kavga sırasında “Hesabını vereceksiniz” dedi.

Araya diğer milletvekillerinin girmesiyle gerilim bir nebze de olsa azaldı. TBMM Başkanvekili Sadi Bilgiç oturuma 15 dakika ara verdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ