Meclis’e 2 milyon TL’lik nizamiye: Kargolar buradan alınacak

Yüksek güvenlikli hale getirmek için yenilenen TBMM Ayrancı nizamiyesi 2 milyon 79 bin TL'ye mal oldu.
TBMM’nin Ayrancı girişinde önceki gün açılışı yapılan yeni nizamiye binasının 2 milyon 79 bin TL’lik maliyeti dikkat çekti. “Zırhlı ve yüksek güvenlikli” olduğu belirtilen binanın çatısı bakı kaplama.

Nizamiyenin yapımına 28 Ağustos 2019’da başlanmıştı. Dün açılan nizamiyenin yapımına dir TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada binanın İstanka İnşaat Mühendislik, Proje Taah. San ve Tic. Ltd. Şti. firmasına yaptırıldığı ifade edilirken, bodrum ve zemin kat dahil, toplam 770 metrekare kullanım alanına sahip olduğu belirtildi.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu’nun haberine göre binada, kadın ve erkek personel için soyunma odası, duş, tuvalet, yemekhane, mescit, çay ocağı ve dinlenme salonu bulunuyor. Bina girişindeyse 2 adet kapı detektörü ve x-ray cihazı yer alıyor.


Binada, Meclis’e ait kargo, firma girişlerinin yapılacağı, basın araç girişlerinde de kart alım işlemlerinin yürütüleceği bankolar da yer alıyor. TBMM’den yapılan açıklamada bina “sanatsal bir yapı” olarak nitelendirildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ