MEB, 5-6 Aralık’taki açıköğretim ortaokul ve lise sınavlarını erteledi

Yeni koronavirüs önlemleri kapsamında hafta sonuna denk gelen 5-6 Aralık’taki açıköğretim ortaokul ve lise sınavlarını ertelendi.


Yeni koronavirüs önlemleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), hafta sonuna denk gelen 5-6 Aralık’taki açıköğretim ortaokul ve lise sınavlarını erteledi.

AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrasında açıklanan ve İçişleri Bakanlığı tarafından illere gönderilen “Sokağa Çıkma Kısıtlamaları” ve “Yeni Kısıtlama ve Tedbirler” konulu genelgede, eğitimle ilgili tedbirler de yer alıyor.


Bu kapsamda ÖSYM tarafından ilan edilen ve diğer merkezi sınavlara katılacağını belgeleyenler (bu kişilerin yanlarında bulunan eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçi) ile sınav görevlileri sokağa çıkma yasaklarından muaf tutulacak, toplu ulaşım araçlarıyla veya Bakanlığa ait E­BAŞVURU ve ALO 199 sistemleri üzerinden ya da Valilik/Kaymakamlıklara doğrudan başvuru yoluyla Seyahat İzin Kurullarından izin almak kaydıyla özel araçlarıyla seyahat edebileceklerdi.

Ancak MEB, hafta sonuna denk gelen 5-6 Aralık’taki açıköğretim ortaokul ve lise sınavlarını erteledi. Yeni önlemler kapsamında cumartesi ve pazar günleri, tüm gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “5 Aralık 2020 Cumartesi ve 6 Aralık 2020 Pazar günü yapılacak olan açık öğretim ortaokulu ve lisesi sınavları ile Millî Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı unvan değişikliği sınavı, Kovid-19 tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenmiştir” denildi.

Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi 21.00-05.00 arası, hafta sonu cuma 21.00’den pazartesi 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ