Marmaris'te vatandaşlardan A Haber ve TRT Haber'e tepki: Sayenizde!

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 5 gündür devam eden orman yangınını yerinde takip eden A Haber ve TRT ekiplerine bölgede yaşayan vatandaşlar tepki gösterdi.

Muğla Marmaris'te 5 gündür çok sayıda bölgede yangın devam ediyor. Yangınlardan en çok etkilenen yerlerden biri de yerleşim yeri sayısı bakımından yüksek Hisarönü oldu.

Hisarönü Mahallesi'nde alevler tekrar yükselmeye başlarken bölgede yaşayanlar, kendi çabalarıyla evlerini kurtardıklarını söyleyerek TRT ekibine "Dün Hisarönü kurtuldu dediniz" diyerek tepki gösterdi.


Bu sırada NTV muhabiri ise "Kim dedi ya?" şeklinde yanıt verdi.

"Müdahale eden yok, biz burda yanıyoruz, burasına geldi artık milletin" diyen vatandaşlar TRT ekibinin bölgeden ayrılmasını istedi. 

Bir vatandaş da "Çay niye dağıtıyor o zaman Marmaris'te?" dedi. TRT muhabiri tepkilerin ardından "Polis yok mu ya?" diye bağırdı.

TRT ekibi arabalarına binerek bölgeden ayrılmak zorunda kaldı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, afet bölgesi Marmaris'e giderek yangından etkilenen vatandaşlara çay fırlatmıştı.
 
"SAYENİZDE"

Marmaris Hisarönü'ndeki yangını haberleştiren A Haber ekibi de, bölgedekilerin tepkisiyle karşılaştı.

Muhabir, canlı yayın sırasında "Vatandaşlar çok öfkeli, üzerimize doğru geliyorlar. Vatandaşların tepkisi üzerine yürümek zorunda kaldık" ifadelerini kullandı.

Bu sırada bir kadının "sayenizde, sayenizde" sözlerini sarf ettiği duyuldu. A Haber muhabiri yayını yarıda kesti. 
 

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ