Maltepe Belediyesi'ne düzenlenen rüşvet operasyonunda 5 kişi tutuklandı

Maltepe Belediyesi'nde "örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek ve resmi belgede sahtecilik" suçlarına karıştıkları gerekçesiyle düzenlenen operasyon sonucunda gözaltına alınan 22 şüpheliden 5'i tutuklandı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, 20 Mayıs'ta Maltepe Belediyesi'nden üst düzey yöneticiler ile zabıtaların da aralarında bulunduğu 19 kişiye yönelik 'örgütlü olarak rüşvet almak, vermek' 'aracılık etmek' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlarından operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyon sonucunda gözaltına alınan 19 şüpheliden 5'i tutuklandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen 19 zanlıdan 12'si tutuklama, 7'si adli kontrol talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

5'İ TUTUKLANDI 14 KİŞİ HAKKINDA ADLİ KONTROL KARARI


Aralarında İBB Tasarım Müdür Yardımcısı H.B, Zeytinburnu Tapu Müdürü Y.C. ve Maltepe Belediyesinde görevli 1 memurun da bulunduğu 5 kişi tutuklandı. 14 şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ