Maliyeden Mavi Marmara açıklaması

İsrail'in şehitlerin aileleri için yatırdığı paranın üstüne yatan Maliye: Bazı ifadeler maksadı aştı, ödemeler en kısa sürede yapılacak.
Maliye Bakanlığı, İsrail'in "Mavi Marmara" gemisine düzenlenen saldırıya ilişkin olarak verdiği 20 milyon dolar tazminatın, en kısa sürede hayatını kaybedenlerin ailelerine ödeneceğini açıkladı. Bakanlığın mahkemeye gönderdiği dilekçede yer alan "Davacılar sebepsiz yere zenginleşecek" ifadesine de atıfta bulunulan açıklamada "Kamuoyuna intikal eden savunmaya ilişkin cevap ve açıklamaların hukuki bir mülahaza amacı güdülerek hazırlandığı ancak maksadını aşan ve yanlış anlamaya mahal verebilecek bir sonucu da istemeden doğurduğu anlaşılmaktadır" dendi.

İsrail ordusu tarafından düzenlenen saldırıda 10 Türkiye vatandaşı hayatını kaybetmişti.

Maliye Bakanlığı'nın açıklamasında söz konusu tazminatın "adil" dağılımı konusunda Adalet Bakanlığı ile çalışmaların sürdüğü belirtildi.


Açıklamada ayrıca, "Olayla ilgili olarak görevliler daha dikkatli olmaları ve konunun hassasiyetine uygun şekilde hareket etmeleri konusunda uyarılmıştır" ifadesi kullanıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ