Mahkemede hakimle ‘vatan haini’ tartışması yapan KHK’lı öğretmen intihar etti

15 Temmuz’dan sonra KHK ile ihraç edilen öğretmen Recep Yaya’nın iki gün önce Bayburt’ta baraj gölünde intihar ettiği ortaya çıktı.

2 gün önce mahkemesi olan ve hakimle ‘vatan haini değiliz’ tartışması yaptığı öğrenilen KHK’lı öğretmen Recep Yaya’nın atılan iftirayı hazmedemeyip bunalıma girdiği ve Demirözü Barajı’na atlayarak intihar ettiği belirlendi.

Demirözü Barajı yakınlarında ceketi ile telefonu bulunan Recep Yaya’yı arama çalışmalarını sürdüren jandarma ekipleri baraj kıyısında Yaya’nın cansız bedenine ulaştı.


KHK’lı öğretmen Recep Yaya’nın Bayburt’da baraj gölünde intihar ettiğini duyuran HDP Kocaeli Milletvekili ve insan hakları savunucu Ömer Faruk Gergerlioğlu, ‘‘KHK’lı öğretmen, öğretmenler gününde intihar etti. Bu kaçıncı, kaçıncı? @Akparti Kaçıncı intihar? KHK ihraç öğretmen, öğretmenler günü sonrası gün intihar etti. Cesedi bugün bulundu. Bayburt’ta öğretmendi. Ondan kalan son iz baraja giden ayak izleriydi!!! Bugün cenazesi çıktı. Tek vicdan sahibi yok mu bu soykırımı gören?” ifadelerini kullandı.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ