Kurtarma faaliyetlerinin faturası afetzedeye kesildi

Bursa’da 6 kişinin hayatını kaybettiği sel sonrası yapılan çalışmalarda kurtarma ekipleri tarafından afet bölgesine çağrılan kepçe ve çekicilerin faturaları, ilgili firma tarafından afetzede köylüye gönderildi.


Bursa’da 6 kişinin ölümüyle sonuçlanan sel felaketinin yaşandığı Kestel’in Dudaklı köyü sakinleri şimdi de fatura şoku yaşadı. Sel sonrası yapılan çalışmalarda kurtarma ekipleri tarafından afet bölgesine çağrılan kepçe ve çekicilerin faturaları; ilgili firma tarafından köylüye gönderilip bir an önce ödenmesi istendi.

KÖYLÜLER FATURALARA TEPKİLİ


Köyü yerle bir eden sel suları sebebiyle onlarca ev ve binlerce dönüm ekili alan sular altında kalırken, sel suları çok sayıda araç, traktör ve römorku sürüklemişti. Bölgedeki kurtarma çalışmalarına katılan ekiplerin çağırdığı çekicilerin binlerce lirayı bulan fatura yüküyle sarsılan köylüler tepkili… Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, mağduriyetin giderilmesi için Bursa Otoparkçılar ve Kurtarıcılar Odası Başkanı Ongun Özdemir görüştükleri açıklamasını yaptı.

ALTYAPI İHALELERİ BASİT GEREKÇELERLE ERTELENİYOR

Bursa’nın kangren olmuş sorunlarından biri olan alt yapı için acil çözüm alınması gerekirken, kaynakları “Millet Bahçesi” gibi kentin önceliği olmayan projelere aktaran Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’da yağmur suyu tahliyesi için ızgaraların yenilenmesi ihalesinin geçen yıl eksik belge, bu yıl ise salgın nedeniyle ertelendiği ortaya çıktı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ