Koronavirüs muskası satan sahte imama suçüstü

Güngören’de kendisini imam olarak tanıtan ve para karşılığı salgına karşı koruyucu muska yazdığını iddia eden Fikret G. adlı dolandırıcı dini duyguları istismardan tutuklandı.
Koronavirüsten koruyan muska yazdığını iddia ederek dolandırıcılık yapan Fikret G. (61) adlı kişi, vatandaşların şikayeti üzerine Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerinin takibine takıldı. Fikret G.’nin, insanları koronavirüsten koruma, çeşitli hastalık tedavisi, ayrılan çiftleri barıştırma, büyü bozma ve kısmet açma gibi konularda muska yazarak dolandırdığını belirleyen polis, hemen harekete geçti.


SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Fikret G. ile muska talep eden vatandaş gibi irtibata geçen polis, geçen Cumartesi günü için randevu aldı. Fikret G.’den koronavirüs salgını için muska isteyen ekipler seri numarası alınmış 200 lirayı Fikret G.’ye verdi. Parayı alan Fikret G. suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.

DİNİ DUYGULARI İSTİSMARDAN TUTUKLANDI

Sorgulanmak üzere emniyete götürülen ve dün adliyeye sevk edilen Fikret G., ‘Dini İnanç ve Duyguların İstismar Edilmesi Suretiyle Nitelikli Dolandırıcılık’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ