Koca’ya ‘Kalabalık otobüse binmeyin’ tepkisi: Patrona Bakan’ın selamını söyleyin

Bakan Koca'nın koronavirüs önlemleri kapsamında yaptığı, "Kalabalık demeden otobüse binersek, işimize bir daha ulaşamayacağımız bir yolculuğa çıkabiliriz" paylaşıma, işçi emekçi kesim tepki gösterdi.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs önlemleri kapsamında yaptığı, “Kalabalık demeden otobüse binersek, işimize bir daha ulaşamayacağımız bir yolculuğa çıkabiliriz” paylaşıma, işçi emekçi kesim tepki gösterdi. Bir sosyal medya kullanıcısı Bakan Koca’ya, “İşe yetişmek için otobüse binmek zorunda olanlar kalabalık diye binmeyip işe geciktiklerinde patronlara ne desinler?” sorusuna bir başka kullanıcı, “Bakan’ın selamını söylersiniz” yanıtını verdi.

Twitter hesabından vatandaşların salgına dair alması gereken tedbirlere ilişkin bir video paylaşan yapan Koca, “Tez canlı davranır, işimize yetişme telaşıyla kalabalık demeden otobüse binersek, işimize bir daha ulaşamayacağımız bir yolculuğa çıkabiliriz. Anlık bir ihmalin nelere yol açtığını görelim. Tedbir kişisel sağlığımızın güvencesi olduğu kadar toplumsal sorumluluğumuz da” dedi.


Koca’nın paylaşımına bazı vatandaşlar tepki gösterirken, bir Twitter kullanıcısı “Patronlara bu tweeti gösterince aaa iyi o zaman yarım saat geç kalman sorun değil diyecekler mi?” dedi.

Başka bir kullanıcı ise insanların zorunda olduğu için işe gittiğine dikkat çekerek “Herkes hayatını idame ettirebilmek için çalışmak zorunda. Ekonomik kaygılar had safada iken ‘daha da kaygılanın, hasta olmayın, biz size bakamayız’ gibi bir anlama geliyor bu” ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ