Kız öğrencilerin etek boyunu ölçen okul müdürü açığa alındı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Siirt Kurtalan Anadolu Lisesinde, kız öğrencilerin etek ve pantolonlarının boyunu ölçtüğü iddialarıyla gündeme gelen okul müdürünü görevden aldı.


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kız öğrencilerin pantolonlarının boyunu ölçüp aşağılayıcı ifadelerle hakaret etmekle suçlanan Siirt Kurtalan Anadolu Lisesi müdürünün açığa alınarak soruşturma başlatıldığını duyurdu.

MEB'den yapılan yazılı açıklamada: "Siirt Kurtalan Anadolu Lisesinde, okul müdürü tarafından bir öğrenciye 'psikolojik şiddet uygulandığı ve hakaret edildiği' iddiasıyla ilgili, bahse konu olan okul müdürü açığa alınmış olup konuyla ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır." denildi.


HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, 'Burası pavyon değil' ifadelerinin duyulduğu ve müdüre ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarını sosyal medya hesabından paylaşarak, söz konusu müdürün görevden alınması çağrısında bulunmuştu.
 
Milletvekili Meral Danış Beştaş paylaşımında: "Kurtalan Anadolu Lisesi Okul müdürü Fersende Karataş ve Melek Misal Ceylan kız öğrencilerin etek ve pantolon boylarını ölçerek, saçları ile uğraşarak hakaretlerle onları rencide ediyor. Derhal görevden alınmaları gerekiyor." dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ