'Kışladaki patlamada yaralı asker sayısı açıklanandan fazla'

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, önceki gün Ankara Polatlı ilçesinde bulunan Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı’nda yaşanan patlamada yaralı asker sayısının Milli Savunma Bakanlığı’nın açıkladığından fazla olduğunu vurguladı.
Milli Savunma Bakanlığı, Polatlı Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı’nın bulunduğu Sakarya Kışlası’nda ağır silah eğitim atışı esnasında meydana gelen patlamada 5 askerin yaralandığını açıklamıştı.


Olatlı Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı


5 DEĞİL 10 ASKER YARALI

Kışladaki patlama ile ilgili Polatlı’ya incelemelerde bulunmak üzere giden CHP Milletvekili Gamze Taşçıer, yaşanan patlamada 5 askerin değil 10 askerin yaralandığını teyit ettiklerini söyledi.

Taşçıer yaptığı açıklamada, “Böyle bir yaralanmayla ilgili kamuoyuna eksik bilgi veriliyorsa bu çok vahim. Bilmiyorlarsa, yöneticilere yanlış bilgi aksettiriliyorsa bu daha da vahim” dedi.

 

3 ASKERİN DURUMU AĞIR

Polatlı Devlet Hastanesi’nde patlamadan dolayı yaralanan askerleri ziyarete gittiğini ifade eden Taşçıer, “Patlamadan sonra aslında 10 asker Polatlı Devlet Hastanesi’ne sevk ediliyor. Ben hastaneye vardığımda burada altı asker tedavi görüyordu. Daha ağır durumdaki dört asker ise ilk müdahalelerinin ardından Bilkent Şehir Hastanesi’ne sevk edilmişler. Ben daha sonra Bilkent Şehir Hastanesi’ne de gittim. Askerlerimizin burada olduğunu teyit ettik. Bu dört askerden biri diğerlerine göre daha iyi durumda fakat diğer üçü daha ağır durumda” diye konuştu.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ