KHK’lı subay: Eşimi ‘evliliğiniz hayatın olağan akışına aykırı’ diye tutukladılar

15 Temmuzdan bir gün sonra düğünü olduğunu söyleyen KHK’lı subay öğretmen Ferit Balcı, evliliğinin 14 günü ayrıldığı eşiyle 3 buçuk yıldır bir araya gelemediğini anlattı.


Yaklaşık 5 yıl önce girdiği Türk Silahlı Kuvvetlerinden 18 ay sonra KHK ile ihraç edilen 14 günlük evli Ferit Balcı yaşadıklarını KHK TV’ye anlatı. 15 Temmuz nedeniyle işinden atıldığını ve cezaevine girdiğini anlatan Balcı, “Hiçbir şekilde onaylamadığımız ve içinde bulunmadığımız bir darbe girişimi yüzünden 19 ay cezaevinde kaldım” diye konuştu.

DARBE OLSA SENDEN Mİ ÖĞRENİRİM


Darbe girişimi yaşandığında düğün izninde olduğunu anlatan Balcı, kendisini abisinin arayıp haber verdiğini anlattı. Abisine inanmadığını söyleyen Balcı “Darbe olsa senden mi öğreneceğim deyip telefonu kapattım. Televizyonu açınca da hayatımın şokunu yaşadım” diye konuştu. Evliliğinin 14. gününde tutuklandığını belirten Balcı, ‘Asker olduğumuz için hemen geri çağırdılar. Evliliğimin 10 günü mesaide ve nöbette geçti” dedi.

GÖZALTINDA İNSANLIK DIŞI MUAMELE

Bir arkadaşının yemek davetinde iken polis tarafından arandığını söyleyen Balcı, gözaltına alındıktan sonraki süreci anlattı. Birçok il gezdiğini anlatan Balcı, 18 gün gözaltında kaldığı Diyarbakır’da insanlık dışı muamele gördüğünün söyledi. 18 günde 12 kilo verdiğini söyleyen Ferit Balcı, “Türbanlı 2 bayanı bizimle aynı yere koydular” diye konuştu. “Nezarethanenin tuvaletinin kapısı yerden 15-20 santim yüksekti” diyen Balcı, “Kadınlar tuvalete girdiğimizde tüm erkekler arkasını dönerdi” dedi.

EVLİLİĞİNİZ HAYATIN OLAĞAN AKIŞINA AYKIRI

İşkencelerle dolu gözaltı sonrası çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Ferit Balcı 19 ay cezaevinde kaldı. Tutukluluğunun 6. ayında görüşe gelmeyen eşinin de tutuklandığını anlatan Balcı, ‘eşim, benim TSK’dan ihraç olmam ve yaptığımız evliliğin hayatın olağan akışına aykırı olması’ gerekçesiyle ceza aldığını söyledi. Eşinin kendisi ile ilgili suçlamalardan 35 aydır tutuklu olduğunu anlatan Balcı, eşiyle kavuşacağı anı beklediğini söyledi.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ