Kazak gazetecinin ölümünün ardındaki soru işaretleri: ‘Mehmet Ağar, oğlunu helikopterle kaçırdı’

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde bakıcı olarak kalan Nadira Kadirova’nın şüpheli ölümünün üzerindeki sır perdesi kalkmadan buna benzer bir olayın da Mart 2019’da Elazığ’da yaşandığı iddia edildi.
Elazığ’da yayın yapan Kanal 23 TV çalışanı Kazakistanlı gazeteci 21 yaşındaki Yeldana Kaharman, 27 Mart 2019’da evinde şüpheli bir şekilde ölü bulundu. Kaharman hakkında ilk çıkan haberlerde, genç kızın intihar ettiği üzerinde duruluğu belirtilmişti. Vücudunda da herhangi bir darp izine rastlanılmadığı aktarılmıştı. Kayıtlara ‘şüpheli ölüm’ diye yazılan olayda birçok soru işareti 11 aya yakındır aydınlatılamadı.


Bu konuyu gündeme getiren gazeteci Sedat Sur sosyal medya hesabı Twitter’dan önemli iddialar sıraladı. Bilgilerinin sağlam kaynaklardan alındığını söyleyen gazeteci Sur, olayın içinde eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ile AKP’den Elazığ Milletvekili seçilen Tolga Ağar’ın bulunduğunu öne sürdü.

Sur Yeldana Kaharman için, “Eski İçişleri Bakanı, Mehmet Ağar’ın oğlu tarafından tecavüz edildikten bir gün sonra evinde ölü bulundu. Ağar oğlunu helikopterle aldırdı. Olay kayıtlara “şüpheli ölüm” “intihar” diye geçti. Kırgız gazeteci Yeldana Kaharman, Elazığ’da Kanal 23 TV’de çalışıyordu.” ifadelerini kullandı.

Sur paylaşımlarına ise şöyle devam etti:

“İletişim Fakültesi Öğrencisi olan Yeldana,27 Mart 2018 tarihinde Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar tarafından röportaj bahanesiyle Dersim/Pertek ilçesine çağırıldı. Ağar’ın oğlu burada Yeldana’ya tecavüz ediyor. Yeldana,yarı çıplak halde kaçarak Pertek Jandarma Karakol’una sığınıyor.”

“Yeldana, karakolda iken Mehmet Ağar’a haber veriliyor. Ağar, oğlunu helikopter göndererek bölgeden çıkartıyor. Yeldana’da eve gönderiliyor. Bir gün sonra Yeldana evinde ölü bulunuyor.Olay haberlerde “şüpheli ölüm” “intihar” diye geçiyor.”

“Elazığ’da yaşayan herkes bu olayı bu şekilde biliyor ancak devletin korkusundan kimse konuşmuyor.Not: Sağlam kaynaklardan ulaşan bilgilerle yazdım.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ