Kayyım protestolarında polisin döve döve gözaltına aldığı genç, zihinsel engelli çıktı

AKP’nin Van Belediyesine kayyım atamasının ardından başlayan protestolar bugün de devam etti.


Gösterilere katılan Fırat Koç isimli vatandaş, polisin saldırısından kaçmak için bir kahvehaneye sığındı. Ancak peşinden gelen polisler tarafından canice dövüldü.

Kahvehanenin içindeki darp ve işkence olayını Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu Twitter hesabından paylaştı. “Van’da şu görüntüye bakın halka reva görülene bakın yazıklar olsun! Bu kamu görevlileri yargılanmazsa Türkiye’de ve dünyada kimseye bir şey anlatamazsınız!” diyen Gergerlioğlu: “3 gündür Van’da olaylar var. Sert müdahaleler oldu. Sis bombaları ve biber gazı kullanılıyor.” dedi.


Polis tarafından döve döve gözaltına alınan Fırat Koç’un zihinsel engelli olduğu ortaya çıktı. Dayak görüntülerinin sosyal medyada büyük tepki toplamasının ardından olaya ilişkin ikinci bir paylaşımda bulunan Ömer Faruk Gergerlioğlu, polis tarafından darp edilen gencin zihinsel engelli olduğunu ifade etti.

Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun paylaştığı belgelerde Fırat Koç’un zihinsel engelli olduğu için askerlikten muaf tutulduğu belirtiliyor.
İşte insanın kanını donduran o anlar:

 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ